plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب : ۲۴۷

نماینده قزوین: سازمان نقشه برداری، نقشی كلیدی در مهار پیامدهای سیل دارد

حمیده زرآبادی سازمان نقشه برداری کشور را از سازمانهای بسیار کلیدی خواند که در ارائه اطلاعات کافی و دقیق در خصوص چگونه مهار کردن پیامدهای ناشی از بلایای طبیعی از جمله سیل می تواند ایفای نقش کند.
نماینده قزوین: سازمان نقشه برداری، نقشی كلیدی در مهار پیامدهای سیل دارد
plusresetminus
۰
نماینده قزوین در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان نقشه برداری کشور،  با تاکید بر اینکه باید به درستی هر بحران و اتفاقی از جمله سیل اخیر را کنترل کرد، ادامه داد: این کنترل مستلزم اطلاعات کافی و دقیق است که می تواند از آسیب ها و خسارات آتی جلوگیری کند. از آنجا که سازمان نقشه برداری خود متولی گردآوری داده‌های مکانی است و اشراف کامل و دقیق بر این اطلاعات دارد، می‌تواند یکی از سازمان‌های بسیار کلیدی در ارائه اطلاعات کافی و دقیق در خصوص چگونه مهار کردن پیامدهای ناشی از بلایای طبیعی از جمله سیل باشد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم در پاسخ به این سوال که چرا تا کنون توجه چندانی به داده ها و اطلاعات مکانی در مدیریت کلان کشور به ویژه مدیریت بحران، نشده است؟، گفت: شاید بیشتر اطلاعات به روش‌های سنتی جمع آوری می شوند نه علمی، اما الان روی آوردن به روش های علمی، روند رو به رشدی را داشته که امیدواریم در آینده این اطلاعات بیشتر بر اساس روند علمی گردآیند نه سنتی.
زرآبادی همچنین گفت: انتظار ما از سازمان نقشه برداری این است که بتواند این اطلاعات را قبل از وقوع حادثه در اختیار مسولان مدیریت بحران قرار دهد که بهتر بشود تصمیم گیری کرد و این همکاری ها با سازمانهایی که به آن وابسته است، مستمرا ادامه داشته باشد. قطعا اگر اطلاعات قبل از بروز حوادث به نهادهای مسئول و مجری ارائه شود، در هنگام وقوع حوادث، با اطلاعات دقیق‎تری می توان تصمیم‌گیری کرد.

گفت و گو از مریم صادقی کارشناس اداره بین الملل
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما