plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب : ۲۵۲

نماینده سبزوار: سازمان نقشه برداری كشور اطلاعات ذی قیمتی برای كنترل بلایای طبیعی دارد

رمضانعلی سبحانی فر نماینده سبزوار، گفت: سازمان نقشه برداری کشور یکی از مراکزی است که می تواند اطلاعات ذی قیمتی را برای کنترل بلایای طبیعی همچون سیل در اختیار سایر ارگانها نظیر سازمان منابع طبیعی، سازمان مدیریت بحران، وزارت نیرو، سازمان آب و . . . بگذارد.
نماینده سبزوار: سازمان نقشه برداری كشور اطلاعات ذی قیمتی برای كنترل بلایای طبیعی دارد
plusresetminus
۰
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان نقشه برداری کشور، تصریح کرد: طبیعی است که امروزه با توجه به علم و تکنولوژی، پیش بینی و پیشگیری از بخش عمده ای از اتفاقات و حوادث غیرمترقبه نظیر زلزله که با استفاده از فناوری های موجود امکان پیش بینی آن و آماده سازی مردم برای انجام تدابیر لازم، امکان پذیر است. لذا در مباحثی مانند سیل، طوفان و سایر بلایای طبیعی به طریق اولی با اطلاعات و داده هایی که جمع آوری شده است می توان نوع خاک و وضعیت اقلیمی منطقه و شرایط زمین را شناسایی نمود و براساس داشته ها، مانع بروز مشکلات شد یا تلفات را به حداقل رساند.
به گفته وی، سازمان نقشه برداری کشور یکی از مراکزی است که می تواند این قبیل اطلاعات را در اختیار سایر ارگانها نظیر سازمان منابع طبیعی، سازمان مدیریت بحران، وزارت نیرو، سازمان آب و . . .  بگذارد.
نماینده سبزوار بی توجهی به داده ها و اطلاعات مکانی در مدیریت کلان کشور به ویژه مدیریت بحران را به دلیل بی اطلاعی مسئولین از وجود این اطلاعات دانست و افزود: شاید هم مسئولین اطلاعات فنی کافی در این زمینه ندارند یا به دلیل مشغله فرصت نکرده اند از سازمان نقشه بردرای کشور، کسب اطلاع کنند.
سبحانی فر گفت: متاسفانه در مدیریت بحران بیشتر به صورت سنتی عمل می شود و اگر سازمان نقشه برداری کشور با این دست اطلاعات شناخته شده بود، الان مشکلات کمتری داشتیم.
وی با بیان اینکه سازمان نقشه برداری کشور باید این اطلاعات را از طریق جلسات مختلف و سمینارها در اختیار ارگانهای ذیربط بگذارد، ادامه داد: جا دارد سازمان نقشه برداری کشور اطلاعات و توانمندی هایش را چنان به رخ دیگر نهادها بکشد تا تلنگری باشد برای مسئولینی که در این زمینه فعالیت می کنند و از وجود چنین اطلاعاتی باخبر نیستند.

گفت و گو از فاطمه عمادیان مهر
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما