plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷
کد مطلب : ۳۰۲
وزیرامور اقتصادی ودارایی در گفتگو با سازمان نقشه برداری کشور:

نقش اطلاعات مكانی و آمار در تبدیل اقتصاد سنتی به اقتصاد مدرن

دکتر فرهاد دژپسند، وزیرامور اقتصادی و دارایی در گفتگو با سازمان نقشه برداری کشور به اهمیت نقش اطلاعات مکانی و آمار در تحول اقتصادی و تبدیل اقتصاد سنتی به اقتصاد مدرن پرداخت
نقش اطلاعات مكانی و آمار در تبدیل اقتصاد سنتی به اقتصاد مدرن
plusresetminus
۰
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، دکتر دژپسند تأمین اطلاعات و آمار را در اقتصاد دنیا بخصوص اقتصاد ایران مهم و ضروری دانست و گفت: در تحقق اقتصاد الکترونیکی و تجارت الکترونیکی، اطلاعات مکانی و داده­ های مکان­ محور از اهمیت بسیار بالایی برخودار هستند؛ زیرا داده های مکانی در هدایت خیلی موضوعات از دنیای سنتی به دنیای مدرن، به عنوان راهنمای اصلی می باشند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: از سویی دیگر با شکستن مرزهای محلی و منطقه ای در دنیای اقتصاد الکترونیک، برای استفاده سرمایه گذارها در همه سطوح و مزیت های منطقه ای، باید داده های مکانی به سهولت و به وفور در دسترس آنها قرار گیرد. به این ترتیب سرمایه گذاران با در اختیار داشتن اطلاعات مورد نیاز، برای حوزه فعالیت های سرمایه گذاری خود برنامه ریزی دقیق خواهند داشت. بنابراین اطلاعات و داده های مکان محور در عصر حاضر نقش کلیدی برای رشد اقتصاد دیجیتال دارند.
دژپسند ضمن اشاره به اهمیت وجود سرمایه گذران خارجی در تسریع و روند رشد و توسعه اقتصادی کشور خاطر نشان کرد: اگر سرمایه­ گذاران و تامین کنندگان مالی خارجی بخواهند در یک کشور بخصوص ایران که از یک جغرافیای بسیار گسترده و متنوع برخوردار­است، سرمایه گذاری کنند، در مسیر فعالیت هایشان به اطلاعات و داده های مکانی به روز ودقیق نیاز مبرم دارند.
دژپسند ادامه داد: از این جهت که با در اختیار داشتن اطلاعات مورد نیازبرای شروع فعالیت هایشان قادر به بررسی سطوح مختلف داشته­های طبیعی، انسانی، فیزیکی و فضایی باشند. به این ترتیب با شناسایی دقیق این موارد می توانند منابع مالی و انسانی خود را به سمت فضایی که قابلیت های مورد نیاز شان را دارا است، هدایت کنند.
دکتر دژپسند در پایان بیان کرد: در مسیر انتقال از اقتصاد سنتی به اقتصاد مدرن و الکترونیکی و در مسیر استفاده بهینه از همه نقاط منطقه­ ای و جغرافیایی کشور، به اطلاعات مکانی به عنوان یک موتور محرک،  نیاز داریم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما