plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۳
کد مطلب : ۹۴۱
دکتر کریمی در غرفه سازمان نقشه برداری کشور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات:

توانمندی های سازمان نقشه برداری كشورنقش بسزایی در مدیریت، برنامه ریزی و تصمیم گیری های دولت دارد

دکتر کریمی معاون فنی سازمان نقشه برداری کشور با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات ضمن بازدید از غرفه سازمان نقشه برداری کشور در گفتگو با روابط عمومی گفت: توانمندی های سازمان نقشه برداری کشور نقش بسزایی در مدیریت، برنامه ریزی و تصمیم گیری های دولت دارد.
توانمندی های سازمان نقشه برداری كشورنقش بسزایی در مدیریت، برنامه ریزی و تصمیم گیری های دولت دارد
plusresetminus
۰
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور،دکتر کریمی از برنامه ریزی سالیانه بخشهای فنی سازمان نقشه برداری کشور خبر داد و افزود: مهمترین فعالیتهای سازمان در حوزه نقشه برداری توسط ادارات مختلف این مجموعه و با ‌پیگیری برنامه ریزی های صورت گرفته انجام می شود.
معاون فنی سازمان نقشه برداری کشور مهمترین فعالیت های در حال انجام سازمان را به این ترتیب عنوان کرد:
 • -راه اندازی سامانه زیرساخت داده های مکانی "NSDI و SDI"
  -ارائه سرویس های DGPS/RTK با استفاده از ایستگاههای شبکه دائمی کشور و نرم افزارهای مربوطه
  -افزایش تعداد ایستگاههای شبکه دائمی جهت ارائه خدمات بیشتر، سریعتر و دقیقتر به کاربران
  -انجام پروژه های متعدد عکسبرداری هوایی جهت تهیه نقشه و اطلاعات مکانی
  -ایجاد تعاملات و همکاری های مؤثر با سازمانها و ارگانهای دیگر با انعقاد تفاهم نامه و موافقت نامه های متعدد
  -حضور پررنگ و موثر در جوامع بین المللی به منظور شناخت توانائیها و قابلیتهای سازمان نقشه برداری کشور
دکتر  کریمی تصریح کرد: سازمان نقشه برداری کشور مجهز به امکانات تخصصی و نیروهای کارآمد در حوزه نقشه برداری می باشد که می تواند در جهت برگزاری دوره های آموزشی و ارائه خدمات نقشه برداری با ارگانهای دیگر نیز همکاری کند.

دکتر کریمی درباره نقش سازمان نقشه برداری کشور در کاداستر ملی گفت: سرویسهای حاصل از شبکه ایستگاه های دائمی کشور در تکمیل اطلاعات مربوط به کاداستر نقش مهمی دارد که به این ترتیب وزارت دادگستری و سازمان های مربوطه را در تعیین حدود اراضی و تهیه نقشه­ ها مساعدت می نماید.
 وی درباره همکاری سازمان نقشه برداری کشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح اظهار داشت: در حال حاضر همکاری و هماهنگی بسیار خوبی بین این دو سازمان وجود دارد که به عنوان نمونه می­توان به کوتاه شدن فرایند اخذ مجوزهای پرواز و انجام پروژه های مشترک علمی اشاره کرد.
دکتر کریمی در پایان درباره تأثیر احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بر سازمان نقشه برداری کشور گفت: با توجه به اینکه تصمیمات و برنامه ریزیها با مطالعه و خیلی دقیق صورت می گیرد، لذا قطعاً همه جوانب امرجهت احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی صورت گرفته است. بنابراین با وجود اینکه سازمان نقشه برداری کشور زیر نظر معاونت برنامه ریزی و  نظارت راهبردی رئیس جمهور فعالیت می­کند اما احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی نه تنها خللی بر فعالیتهای سازمان نقشه برداری کشور وارد نمی­کند بلکه می تواند مثمر ثمر نیز باشد. شرح وظایف سازمان نقشه برداری به عنوان یک سازمان دولتی و نقش حاکمیتی آن در امر تولید اطلاعات مکانی کاملاً مشخص است و هدف سازمان این است که این وظایف را به نحو احسن و به بهترین شکل انجام دهد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما