plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب : ۹۵۳
دکتر اردلان در اولین کنفرانس بین المللیGI Research :

اطلاعات مكان محور برای خدمات رسانی به جامعه امری ضروری است

دکتر اردلان در اولین کنفرانس بین المللی ”GI Research” در دانشگاه تهران گفت: ااطلاعات مكان محور برای خدمات رسانی به جامعه امری ضروری است.
اطلاعات مكان محور برای خدمات رسانی به جامعه امری ضروری است
plusresetminus
۰
وی در گفتگو با روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور افزود: در این مقطع زمانی, اطلاعات مکان محور از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است و تکنولوژی هم به گونه ای تغییر کرده است که امکانات نگهداری از این اطلاعات بیش از پیش فراهم شده است. بر این اساس لازم است متخصصین حوزه نقشه برداری هدایت و رهبری نهضت کاربرد اطلاعات مکانی را برعهده بگیرند.
دکتر اردلان تصریح کرد: استفاده از اطلاعات مکان محور و تولید نرم افزارهای مربوط صرفاً به جامعه نقشه برداری محدود نخواهد شد. بر این اساس نقشه بردارها باید برای مدیریت درست اطلاعات مکان محور, بیش از گذشته هوشیار باشند , تا با حمایت متخصصان رشته های دیگر, سیستم های اطلاعات مکانی بتواند در همه حوزه های اقتصادی، اجتماعی، تجارت و ... جامعه را همراهی کند.
رئیس سازمان نقشه برداری کشور در ادامه اظهار داشت: اکنون نقش متخصصان حوزه نقشه برداری بسیار کلیدی است و باید راهبری جریان کاربرد اطلاعات مکانی را به عهده داشته باشند.
همچنین سازمان نقشه برداری کشور باید در رعایت موازین واستانداردهای نقشه برداری، تقویت فریم های ارتفاعی و مسطحاتی کوشا باشد تا بتواند کل کشور را در این مسیر به درستی هدایت  کند.
دکتر اردلان ضمن تأکید بر نقش جامعه دانشگاهی دراین حوزه افزود: دانشگاه ها نیز باید در خلق ایده های جدید و رشد دانش افزارهای مفید در این عرصه پیشرو باشند.
وی ادامه داد: در همین راستا برگزاری این کنفرانس توسط دانشگاه تهران نیز فرصت خوبی برای طرح موضوعات مؤثر در حوزه اطلاعات مکانی است.
دکتر اردلان گفت: حضور اساتید و متخصصان نقشه برداری از کشورهای دیگر در این سمینار باعث شد آنها نیز از نزدیک در جریان علم ودانش کشور ما قرار بگیرند به همین علت من این سمینار را بسیار مفید و تأثیرگذار برآورد می کنم.
گفتنی است اولین کنفرانس بین المللی ”GI Research”  با حضور سازمان نقشه برداری کشور با موضوع تحقیقات اطلاعات مکانی و به مدت سه روز (24تا26آبان ماه) در دانشگاه تهران برگزار شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما