plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب : ۱۵۴۱

باشگاه خبرنگاران جوان: برگزاری اولین مراسم بزرگداشت ابوریحان بیرونی با تقدیر از مهندسان نقشه‌بردار

شفیعی گفت: اولین مراسم بزرگداشت دانشمند بزرگ ایرانی با تقدیر از دانشمندان و نخبگان حوزه مهندسی نقشه‌برداری امسال با استقبال خوبی برگزار شد.
plusresetminus
۰
به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  مسعود شفیعی، معاون رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و رییس سازمان نقشه‌برداری کشور در اولین مراسم آیین اعطای جایزه ابوریحان بیرونی بیان کرد: با تقدیر از برجستگان علم مهندسی نقشه‌برداری در تلاش هستیم تا با نام این دانشمند، ابوریحان‌های جدیدی را پرورش دهیم.

او بیان کرد: کارگروهی از بین مهندسان نقشه بردار شکل گرفت تا در ۳ حوزه برگزیدگان را انتخاب کنیم. قرار شد تا جوایز اولین بزرگداشت مقام ابوریحان بیرونی به ۳ حوزه نقشه‌برداری، علوم جغرافیایی و مهندسی فضا و نجوم اعطا شود.

آئین اهدای جایزه ملی ابوریحان  عصر امروز با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، امیر سرتیپ دوم فخری رئيس سازمان جغرافيايي نيروهاي مسلح، دکتر براری رئيس سازمان فضايي ایران، مهندس شفیعی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور و رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور و جمعی از فرهیختگان، مسئولین و دانشگاهیان برگزار شد.

سازمان نقشه‌برداری کشور با همکاری سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان فضایی ایران، دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران و انجمن نجوم کشور، در زاد روز ابوریحان بیرونی به‌عنوان تجلیل از مهندسان نقشه‎برداری، جغرافی‌دانان و منجمان طی مراسمی جایزه‌ای را به‌عنوان "جایزه ملی ابوریحان"به تعدادی از دست‌اندرکاران این صنعت و حرفه اهدا کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما