plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب : ۱۵۸
در نشست تخصصی "مدیریت سیلاب و اطلاعات مکانی" مطرح شد

ايسنا: آمادگی سازمان نقشه‌برداری برای ارائه اطلاعات مکانی به سازمان‌های مربوطه

رییس سازمان‌نقشه‌برداری با بیان این که مخاطرات طبیعی جزئی از طبیعت هستند، گفت: دانش بشری این امکان را می‌دهد که در پیش‌بینی سیل موثرتر برخورد کرده و آن را مدیریت کنیم.
ايسنا: آمادگی سازمان نقشه‌برداری برای ارائه اطلاعات مکانی به سازمان‌های مربوطه
plusresetminus
۰
به گزارش ایسنا، مسعود شفیعی امروز در نشست تخصصی "مدیریت سیلاب و اطلاعات مکانی" که در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، اظهار کرد: مخاطرات طبیعی جزئی از طبیعت هستند که شاید این گفته که باید از آن‌ها جلوگیری کنیم، گفته نابجایی باشد. آنچه یافته‌های علمی و تجربه‌ها نشان می‌دهد بیانگر این است که با آگاهی‌ها، احتمال وقوع حادثه‌ها، مکان وقوع آن‌ها، کیفیت رخداد آن‌ها و به حداقل رساندن آسیب‌ها ما را با مفهومی به نام "مدیریت بلایای طبیعی" مواجه می‌کند.

وی افزود: سازمان نقشه‌برداری به عنوان یک سازمان زیربنایی و تخصصی این توانایی را دارد که با در اختیار قرار دادن اطلاعات مکانی و زمینه‌سازی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی که می‌تواند اثرگذار باشد، به سازمان‌های مربوطه کمک کند.

رییس سازمان‌نقشه‌برداری خاطرنشان کرد: از زمان وقوع سیل اخیر تاکنون سازمان نقشه‌برداری از دو بعد سعی کرده کمک کند و به گفته عوامل اجرایی مدیریت بحران سازمان نقشه‌برداری کمک‌های قابل‌توجهی داشته است.

شفیعی ادامه داد: اخذ تصاویر ماهواره‌ای، پردازش و معنادار کردن آن‌ها از اقدامات سازمان نقشه‌برداری در سیل اخیر بوده است. این احساس مسئولیت را داریم که با دیگر صاحب‌نظران ارتباط برقرار کنیم، اگر چه این ارتباطات از گذشته وجود داشته، اما نیاز بوده که در یک نشست تخصصی اطلاعات را با یکدیگر در میان بگذاریم و در پیش‌آگاهی و مدیریت صحنه و هم‌چنین بازسازی و جبران خسارت‌ها به کمک اطلاعات مکانی‌ای که در اختیار قرار می‌دهیم، کمک کنیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما