plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۲
کد مطلب : ۱۹۴۵
حل یک مشکل چندین ساله در نتیجه مکاتبات مهندس شفیعی با مرکز آموزش مدیریت دولتی:

گواهینامه نوع دوم 57 نفر از كارکنان سازمان نقشه‌برداري كشور به تاييد نهايي رسيد

مکاتبات پیاپی رئیس سازمان نقشه‎برداری کشور با مرکز آموزش مدیریت دولتی نتیجه بخش بود و یک مشکل چندین ساله کارکنان این سازمان را مرتفع کرد. در نتیجه این مکاتبات، گواهینامه نوع دوم 57 نفر از كارکنان سازمان نقشه برداري كشور به تاييد نهايي رسيد.
گواهینامه نوع دوم 57 نفر از كارکنان سازمان نقشه‌برداري كشور به تاييد نهايي رسيد
plusresetminus
۱
۰
 
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، در راستای اقدامات صورت گرفته در خصوص اخذ گواهینامه نوع دوم همکاران واجد شرایط، در سال 1395 کلیه پرونده­‌های آموزشی مربوط به کارکنان شاغل در مشاغل اختصاصی نقشه‌برداری براساس ضوابط مندرج در بخشنامه نظام آموزش کارمندان دستگاه‌­های اجرایی به شماره 1834/200 مورخ 90/1/30 و اصلاحیه شماره 18819/92/200 مورخ 92/11/14، در گروه امور توسعه سرمایه انسانی مورد بررسی قرار گرفت که تعداد 137 نفر از نظر ساعت آموزشی حدنصاب لازم را کسب نمودند.

پس از برگزاری جلسات تخصصی در کمیته‌های راهبری آموزش و سرمایه انسانی این سازمان، پرونده‌های آموزشی پس از تایید به سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال شدند. پس از تشکیل جلسات کمیته سه نفره با حضور مدیر کل امور اداری و توسعه منابع انسانی سازمان نقشه برداری، رئیس امور آموزش و به‌سازی نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی و همچنین معاون آموزشی مرکز آموزش مدیریت دولتی و رفع نواقص موجود، پرونده‌های آموزشی تعداد 94 نفر تایید و مجوز حضور در آزمون جامع برای این تعداد صادر شد.

پس از برگزاری آزمون جامع در تاریخ 96/4/14، 60 نفر در آزمون پذیرفته شدند، که 2 نفر از آنها در سطح تخصصی (معادل کارشناسی) و 58 نفر از آنها در سطح تخصصی- پژوهشی (معادل کارشناسی ارشد) بودند. پذیرفته شدگان در سطح تخصصی-پژوهشی در مرحله بعدی باید نسبت به تدوین و ارائه طرح تحقیقی در خصوص شغل مورد تصدی خود اقدام می‌کردند. در این خصوص پس از تعیین اعضاء کمیته علمی، احکام مربوطه برای اساتید راهنما و داور بر اساس ضوابط موجود صادر شد.

عناوین طرحهای تحقیقاتی در کمیته علمی تهیه و در اختیار همکاران قرار گرفت. پس از مشخص شدن اساتید راهنما و داور برای هر طرح تحقیقی، پروپزال و فرم‌های مربوط به هر یک از عناوین تحقیقی، توسط کمیته علمی، اساتید راهنما و داور، بررسی و تایید شدند. پس از تدوین طرحهای تحقیقی و تایید آن توسط اساتید راهنما، طرح جهت بررسی و ارائه پیشنهادات و اصلاحات به اساتید داور ارجاع شد.

در نهایت از اسفند سال 1396 تا پایان آذر ماه سال 1398 در مجموع جلسه دفاعیه برای 53 طرح تحقیقاتی در سازمان نقشه‌برداری کشور با حضور اعضاء کمیته علمی، کارگروه آموزش و توانمندسازی، اساتید راهنما و داور و همچنین نماینده مرکز آموزش مدیریت دولتی برگزار شد. پس از اتمام جلسات دفاعیه و اعمال اصلاحات لازم و تایید مجدد اساتید راهنما، داور و  اعضاء کمیته علمی، مجلد طرحهای تحقیقاتی تایید شده به همراه احکام، فرمها و صورتجلسات مربوطه جهت صدور گواهینامه نوع دوم به مرکز آموزش مدیرت دولتی ارسال شد؛ که حاصل آن تا کنون صدور تعداد 55 برگ گواهینامه نوع دوم ( 2 گواهینامه کارشناسی 53 گواهینامه کارشناسی ارشد) است.

قطعا به ثمر رسیدن فرآیند اخذ گواهینامه نوع دوم حاصل تلاش و پیگیری‌های مسئولان ذیربط و بویژه اقدام موثر مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور بوده که طی دو نامه به شمارههای 7443 مورخ 97/4/13 و همچنین نامه 10370 مورخ 97/5/16 خطاب به رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی دکتر احمدی‌پور و ذکر شرایط و چالشهای موجود بوده است.

علاوه بر اقدامات فوق، از ابتدای سال 98 مجدداً پروندههای آموزشی کارکنان مشاغل اختصاصی نقشهبرداری در گروه امور توسعه سرمایه انسانی مورد بررسی قرار گرفت که براساس آن و در مرحله نخست 9 نفر از کارکنان با توجه به داشتن حد نصاب ساعت آموزشی و اخذ تایید کمیته سه نفره، شرایط شرکت در آزمون جامع را کسب کرده‌اند.

پس از انجام اقدامات لازم آزمون جامع در تاریخ 17 مهر ماه سال جاری برای تعداد 27 نفر برگزار شد که در نتیجه 16 نفر موفق به کسب حد نصاب لازم شدند (2 نفر در سطح تخصصی و 14 نفر در سطح تخصصی-پژوهشی) که گواهینامه سطح تخصصی دو نفر صادر و مقدمات تدوین طرح تحقیقی و برگزاری جلسات دفاعیه برای تعداد 14 نفر نیز با توجه به مصوبات شورای راهبری توسعه مدیریت سازمان و همچنین کمیته سرمایه انسانی و کمیته علمی، در دست اقدام است.

گفتنی است سازمان نقشه‌برداری کشور در حال حاضر اولین دستگاه اجرایی کشور است که موفق به اخذ این تعداد گواهینامه نوع دوم در سطح تخصصی-پژوهشی شده است.
 
 
 
تنظیم کننده : مریم صادقی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نظرات شما
post
feedback
Iran, Islamic Republic of
سلام
از زحمات جناب اقای مهندس شفیعی سپاسگزاریم.
ولی طی این مدت که اسامی افراد قبول شده اعلام گردیده است. از تشکیل کمیته راهبردی برای ارائه پروپزال چندین ماه می گذرد و این کم کاری احتمال زیاد از بی برنامگی های داخلی باشد.
لذا امیدواریم که خداوند هم از کم کاری آنها بگذرد.
خدا عاقبت کم کاران را ختم به خیر کند.