plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۹
کد مطلب : ۲۱۸۳

کاهش هزینه‌ها با رشد مقدار و کیفیت داده‎های مکانی سه بعدی در فنلاند

حجم تولید داده‌های مکانی سه بعدی به دلیل استفاده از فناوری‌های سنجش از دور، مانند LIDAR، به طور مداوم در فنلاند در حال رشد است و باعث می‌شود داده‌های سه بعدی با وضوح بالاتر و هزینه‌های پایین‌تر (با پس انداز حداقل 20٪ هزینه‌ها) تولید شوند.
کاهش هزینه‌ها با رشد مقدار و کیفیت داده‎های مکانی سه بعدی در فنلاند
plusresetminus
۰
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، در گزارشی که توسط وزارت کشاورزی و جنگلداری فنلاند منتشر شده، آمده است: اهمیت داده‌های مکانی سه بعدی در طراحی، ساخت و نگهداری گردش کارها در آینده نزدیک بسیار چشمگیر خواهد بود. داده‌های مکانی سه بعدی توسط سازمان‌های مختلف جمع آوری داده‌ها، به شیوه‌های خاص همان سازمان‌ها توزیع، جمع آوری و ذخیره می‌شوند و این امر باعث می‌شود تا کاربران برای یافتن داده‌های مورد نیاز خود دچار مشکل گردند. 

طبق تحقیقات اخیر، با ادغام مدل‌های داده‌های سه بعدی از محیط ساخته شده توسط شرکت‌های خصوصی با مدل‌های تولید شده توسط بخش دولتی و در دسترس قراردادن آنها برای کاربران بالقوه، می توان تا 20٪ در هزینه‌های برنامه‌ریزی و ساخت و ساز صرفه‌جویی نمود.

تخمین زده می‌شود که تنها، پروسه مجوز ساخت مبتنی بر مدل داده، می تواند تقریباً یک میلیون یورو در یک شهر فعال در حال توسعه در فنلاند پس انداز کند.

گفتنی است برنامه های کاربردی نقشه، نقش مهمی در استفاده از اطلاعات مکانی دارند. هنگامی که مجموعه داده‌های دو بعدی با اطلاعات داده‌های سه بعدی تقویت شوند، می‌توان این نقش را در آینده در حال رشد حتی بیشتر نشان داد.

شکل 1 مراحل فرآیند جمع آوری داده های سه بعدی از ابتدا تا نمایش آن در یک برنامه کاربردی  نقشه نشان می دهد.
مترجم : فاطمه عمادیان مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما