plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب : ۲۱۸۴

تجربه گردآوری و اشتراک داده‌های مکانی در بخش‌های دولتی و شهرداری‌های فنلاند

مدیران دولتی فنلاند با همكاری در پروژه "بستر زمین مکان یا Geospatial Platform " داده‌های مکانی دولت، شهرداری‌ها و مناطق دیگر را گردآوری نموده و آنها را در دسترس شركت‌ها و عموم کاربران قرار دادند.
plusresetminus
۰
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، از سال 2017، مدیران دولتی فنلاند با همكاری یکدیگر، داده‌های مکانی دولت، شهرداری‌ها و مناطق دیگر را گردآوری نموده و آنها را در دسترس شركت‌ها و مردم قرار دادند. این کار در پروژه  بستر زمین مکان یا Geospatial Platform  انجام شد.

هدف این پروژه، ایجاد یک بستر داده مشترک مکانی برای مدیریت عمومی است. بستر داده مکانی مشخصات و خدمات مشترکی را برای تولیدكنندگان داده در مدیریت عمومی، مجموعه داده‌های مشترک و منسجم برای همه کاربران داده‌ها و  خدمات مشترک کاربر، ارائه می‌دهد. مرحله اول این پروژه در پایان سال 2019 به اتمام رسید.

برنامه ملی پایگاه داده‌های توپوگرافی یک برنامه فرعی و زیر مجموعه پروژه بستر زمین مکان است که محتوای اصلی داده‌های مکانی فنلاند را به یک پایگاه داده ملی توپوگرافی (NTDB) رقومی و یکپارچه که اطلاعاتی را برای کل جامعه فراهم می‌کند، تبدیل می‌کند.

NTDB شامل ساختمان‌ها و بناها، شبکه ترافیک، آبنگاری و داده‌های مربوط به پوشش زمین و ارتفاع است. پایگاه داده شامل نام‌های جغرافیایی، تصاویر هوایی، مدل‌های ارتفاعی رقومی و داده‌های اسکن لیزری است. جمع آوری داده‌ها برای NTBD توسط شهرداری‌های مختلف و سازمان‌های دولتی انجام می‌شود.
 
مترجم : فاطمه عمادیان مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی