plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۵
کد مطلب : ۲۶۹۱

در جلسه گروه کاربران نقشه و اطلاعات مکانی استان گیلان مطرح شد: اعلام آمادگی مسئولین استان برای توسعه SDI ملی

در پنجمین جلسه گروه کارشناسی کاربران نقشه و اطلاعات مکانی استان گیلان که از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان برگزار شد، نماینده سازمان نقشه برداری کشور به تبیین ساختار و اهداف ژئوپورتال این سازمان پرداخت.
در جلسه گروه کاربران نقشه و اطلاعات مکانی استان گیلان مطرح شد: اعلام آمادگی مسئولین استان برای توسعه SDI ملی
plusresetminus
۰
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در این نشست که با حضور نماینده سازمان نقشه برداری کشور، معاون آمار و اطلاعات، رئیس و کارشناسان گروه نقشه و اطلاعات مکانی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گیلان و نمایندگان دستگاه های اجرائی عضو گروه کارشناسی کاربران نقشه و اطلاعات مکانی استان گیلان برگزار شد، پروژه GNAF معرفی و مورد بررسی قرار گرفت و مدل سازی و ارائه شاخص خطر مبتنی بر منطق فازی توسط GIS در ارزیابی شبکه آب سیاهکل واقع در استان گیلان نیز مطرح شد.
در بخشی از این نشست وحید طیفوری معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، ضمن تأکید بر لزوم همکاری و تعامل بیشتر اعضای این گروه با دبیرخانه گروه کارشناسی کاربران نقشه و اطلاعات مکانی استان، به فعالیت مربوط به ایجاد"زیرساخت 
به منظور انتقال دانش فنی، تجربه وشناسایی نقاط قوت و ضعف زیرساخت لازم برای استقرارSDI استانی دستگاه های اجرایی منتخب از جمله شرکت های توزیع برق، گاز، اداره های کل راه و شهرسازی، پست، شهرداری رشت و... در فاز دوم عملیات آزمایشی راه اندازی SDI استانی دعوت به همکاری خواهد شد.
داده های مکانی-SDI " در استان گیلان اشاره کرد و از همکاری داوطلبانه برخی از دستگاه های اجرائی استان در عملیاتی کردن پروژه SDI تقدیر نمود.
وی در ادامه از اقدامات انجام گرفته برای تهیه نقشه پایه استان و انعقاد تفاهم نامه همکاری در زمینه SDI بین استانداری گیلان و سازمان نقشه‌برداری کشور، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و سازمان فضایی کشور در آینده نزدیک خبر داد و مشارکت بیشتر اعضاء گروه کارشناسی کاربران نقشه و اطلاعات مکانی در توسعه SDI ملی و ایجاد SDI استانی را خواستار شد.
نیره اسماعیلی نماینده سازمان نقشه برداری کشور در این نشست به تشریح اهمیت، اهداف و جایگاه SDI ملی پرداخت و آمادگی این سازمان را در خصوص همکاری در زمینه توسعه آن اعلام کرد.
در خاتمه این جلسه مقرر شد به منظور انتقال دانش فنی، تجربه و شناسایی نقاط قوت و ضعف زیرساخت لازم برای استقرارSDI استانی دستگاه های اجرایی منتخب از جمله شرکتهای توزیع برق، گاز، ادارههای کل راه و شهرسازی، پست، شهرداری رشت و... در فاز دوم عملیات آزمایشی راه اندازی SDI استانی دعوت به همکاری شوند.
همچنین دستگاه های اجرائی عضو این گروه موظف به اعلام شاخص های مورد نظر جهت اولویت بندی شهرهای استان گیلان برای به روز رسانی نقشه های 1:2000 شدند. از سوی دیگر اسامی شهرهایی که نقشه آنها اخیراً بهنگام شده است، از ادارات کل ثبت اسناد و املاک و راه و شهرسازی استعلام خواهد شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما