plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۰
کد مطلب : ۳۶۷
در نامه به روسای کمیسیون‌های عمران مجلس و شورای شهر تهران اعلام شد:

هشدار سازمان نقشه برداری کشور درباره فرونشست پایتخت

مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه برداری کشور در نامه‌های جداگانه‌ای به روسای کمیسیون‌های عمران مجلس و شورای شهر تهران نسبت به وضعیت فرونشست در پایتخت هشدار داد.
هشدار سازمان نقشه برداری کشور درباره فرونشست پایتخت
plusresetminus
۰
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در این نامه‌ها به ماموریت مهم سازمان نقشه برداری کشور مبنی بر بررسی تغییرات هندسی سرزمینی از جمله پایش تغییرات پوسته زمین، اندازه گیری تغییرات ارتفاعی و میزان فرونشست سالانه تمامی مناطق کشور با روش‌های علمی اشاره شده و آمده است: فرونشست اگرچه در کوتاه مدت، کمتر ممکن است منجر به بروز خطرهای ناگهانی و فاجعه باری مانند فروچاله و تخریب‌های آشکار شود، اما در آینده می‌تواند مسبب خسارت‌های ترمیم ناپذیری گردد. بر اساس مطالعات انجام شده در این سازمان، در حال حاضر بیش از پنجاه پهنه کشور با فرونشست عمده روبروست که استان تهران یکی از مهمترین آنهاست.
در نامه مهندس شفیعی با تاکید بر این که بیشترین میزان فرونشست در این استان مربوط به جنوب غربی آن، حوالی اتوبان آزادگان و شهرستان‌های شهریار و ورامین است، نوشته شده: نظر به آسیبی که این پدیده به زیرساخت‌های شهری اعم از خیابان‌ها، پل‌ها، بزرگراه‌ها، پی ساختمان‌ها، خطوط آبرسانی، گاز و فاضلاب می‌رساند و فعالیت‌های عمرانی و خدمت رسانی ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی را دستخوش تغییر می‌کند؛ لازم است تا وقت مناسبی برای حضور مسئولان سازمان نقشه برداری کشور در کمسیون‌های عمران مجلس و شورای شهر تهران تعیین گردد تا ضمن ارائه اطلس‌های تهیه شده از فرونشست در مناطق مختلف کشور از جمله تهران و بیان توضیحات فنی و تحلیل‌های کارشناسی، گزارشی از فعالیت‌های این سازمان در دیگر حوزه‌های ماموریت آن نیز ارائه گردد.
رئیس سازمان نقشه برداری کشور همچنین با اشاره به مسئولیت ذاتی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و کمیسیون عمران شورای شهر تهران در پایان نامه خود، آورده است: امید می‌رود گزارشات کارشناسی این سازمان در تصمیمات آتی مدیریت کشور مورد توجه قرار گرفته و ضمن اخذ تدابیری برای ممانعت از گسترش این عارضه، توسعه شهری و طرح‌های عمرانی از جمله مترو، فاضلاب و ... نیز با آینده نگری مقتضی ادامه یابد.   
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما