plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۹
کد مطلب : ۷۲۳

ایرنا: ارائه اطلاعات به مراجعان سازمان نقشه‌برداری محدودیت ندارد

تهران- ایرنا- در راستای مصوبه هیات رئیسه سازمان نقشه‌برداری کشور، این سازمان هیچ محدودیتی در ارائه نقشه و اطلاعات مکانی به مراجعان از هر دو جهت حجم داده و تعداد موارد تقاضا شده ندارد.
ایرنا: ارائه اطلاعات به مراجعان سازمان نقشه‌برداری محدودیت ندارد
plusresetminus
۰
به گزارش روز چهارشنبه سازمان نقشه‌برداری کشور، مواد ٢ و ٥ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات صراحتاً حاکی از آن هستند که «هر شخص ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد، مگر آنکه قانون منع کرده باشد» و «مؤسسات عمومی مکلفند اطلاعات موضوع این قانون را در حداقل زمان ممکن و بدون تبعیض در دسترسی مردم قرار دهند». از این رو هیات رئیسه سازمان نقشه‌برداری کشور مصوب کرد هرگونه نقشه و اطلاعات مکانی که حاوی داده‌‏های طبقه‎بندی شده نباشند، قابل ارائه به عموم مراجعان و متقاضیان است و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

«عکس‎های هوایی»، «نقشه» و «تصاویر ماهواره‌ای» بیشترین اقلامی هستند که از سوی مراجعان به سازمان نقشه‌برداری کشور مطالبه می‎شوند که به صورت کاغذی و یا فایل الکترونیکی در اختیار آنها قرار می‎گیرد. «دفتر امنیت و نظارت بر اطلاعات جغرافیایی» که با حضور کارشناسان ذیصلاح، در سازمان نقشه‌برداری کشور مستقر است، عکس‎های هوایی مورد نظر متقاضیان را بررسی و پس از حذف نقاط امنیتی، آن را برای ارائه به آنها در اختیار مدیریت خدمات فنی سازمان قرار می‎دهد.

این روند در مورد عکس‎های قدیمی دهه‎های گذشته طی می‏‌شود و عکس‎های هوایی متأخری که در سازمان نقشه‌برداری کشور برای تهیه نقشه تهیه می‎شوند؛ هم‌زمان به این دفتر برای اعمال ملاحظات امنیتی، ارائه می‎شود و در صورت تقاضای مراجعان با سرعت بیشتری در اختیار آنها قرار می‎گیرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما