plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۵
کد مطلب : ۷۳۲
با حضور متخصصین سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد

گردهمایی كارشناسی كاربران GIS استان البرز

گردهمایی کارشناسی کاربران GISاستان البرز با حضور متخصصین سازمان نقشه برداری کشور، 27 فروردین ماه در محل استانداری البرز برگزار شد.
گردهمایی كارشناسی كاربران GIS استان البرز
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور ، گردهمایی کارشناسی کاربران  GISاستان البرز با حضور متخصصین سازمان نقشه برداری کشور، 27 فروردین ماه در محل استانداری البرز برگزار شد.
مهندس فرهادی؛ استاندار البرز، دکتر صیدایی؛ معاون برنامه ریزی استانداری البرز،مهندس ایلخان؛رئیس سازمان نقشه برداری کشور، معاون،مدیران و متخصصین سازمان نقشه برداری کشور،فرمانداران؛شهرداران و هچنین مدیران ادارات شهرستانها اقماری استان البرز از شرکت کنندگان در این نشست یک روزه بودند.
در ابتدای جلسه مهندس فرهادی به اهمیت نقش اطلاعات مکانی و GIS اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این همایش، تأکید بر ضرورت کاربرد داده ها و اطلاعات مکانی است. چرا که در استان البرز که جزو استانهای تازه تأسیس نیز می باشد، در صدد رشد و توسعه هستیم.
وی افزود گردهمایی گروه نقشه و GIS در استان البرز به تبادل اطلاعات بین مدیران کمک خواهد کرد و این مهم نیز راهی برای رسیدن به برنامه ریزی های دقیق تر در سطح استان البرز خواهد بود.
در ادامه این گردهمایی مهندس ایلخان درباره اهمیت آمایش سرزمین در این استان جدید سخن گفت و خاطر نشان کرد: با توجه به مصوبه مجلس محترم شورای اسلامی همه دستگاه ها موظف هستند تا جهت صرفه جویی در وقت و هزینه ،داده ها و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند. به همین منظور سازمان نقشه برداری کشور موظف است تا با بهره گیری از سیستم زیر ساخت داده های مکانی(SDI ) ، اطلاعات مورد نیاز همه دستگاه ها را در اختیار آنها قرار دهد.
معاون فنی سازمان نقشه برداری کشور؛ مهندس واعظی نیز حاضرین در این نشست را از اهمیت نقش سازمان نقشه برداری کشور در تولید داده ها و اطلاعات مکانی کل کشور مطلع ساخت. شایان ذکر است در طول این همایش سایر متخصصین نقشه برداری حاضر در جلسه، درباره آخرین دستاوردها و تکنولوژی های سازمان نقشه برداری به ارائه گزارش پرداختند.
http://www.ncc.gov.ir/vdcfi0deaw6dm.giw.html
ncc.gov.ir/vdcfi0deaw6dm.giw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی