plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب : ۳۲۷

دكتر سلطانپور: خلیج فارس در منطقه بوشهر همچنان مواج است/ احتمال آبگرفتگی در خرمشهر و آبادان در نیمه شب

بر اساس گزارش ایستگاه‌های پایش تراز آب دریا، با توجه به وزش باد شدید در منطقه ، سواحل خلیج فارس مواج بوده و این موضوع در نمودار ایستگاه‌های ساحلی دیده می‌شود.
دكتر سلطانپور: خلیج فارس در منطقه بوشهر همچنان مواج است/ احتمال آبگرفتگی در خرمشهر و آبادان در نیمه شب
plusresetminus
۰
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نقشه برداری کشور، دکتر علی سلطان‌پور مدیر آبنگاری و امور جزرومدی سازمان نقشه برداری کشور گفت: نمودار سطح تراز آب در سه ایستگاه بوشهر، کنگان و امام حسن که سه آنها در استان بوشهر قرار دارند، حاکی از آن است که آب سواحل خلیج فارس در دو سه روز گذشته مواج بوده است.
به گفته وی، مقایسه ۱۲ ساعت اولیه امروز با زمان مشابه دیروز در ایستگاه پایش تراز آب در محل تلاقی کارون با اروند، افزایش ۳۰ سانتیمتری سطح آب را نشان میدهد. بنابراین به نظر می‎رسد که سیلاب پس از گذر از شهرهای استان خوزستان، امروز وارد خرمشهر شده است.
مدیر آبنگاری و امور جزرومدی سازمان نقشه برداری کشور همچنین گفت: افزایش تراز آب رودخانه کارون در منطقه خرمشهر نشان دهنده آن است که جریان سیلاب پس از گذر از شهرهای خوزستان به انتهای کارون و اروندرود و بهمن شیر رسیده است. بطوریکه تراز آب کارون بر اساس داده های میدانی در این منطقه افزایشی است.
لازم به ذکر است که تغییرات تراز آب در این مناطق علاوه بر میزان ورودی آب رودخانه ها متاثر از جزرومد بوده و پیش بینی های انجام شده توسط سازمان نقشه برداری کشور نشان می دهد که بالاترین مد در نیمه شب خواهد بود. این همزمانی می تواند تشدید در بالا آمدگی آب را بدنبال داشته و منجر به آبگرفتگی مناطق اطراف رودخانه های کارون، بهمن شیر و اروند گردد. لذا، لازم است تا مسئولین منطقه و مردم آمادگی لازم را به منظور مقابله با این موضوع تا نیمه شب امشب داشته باشند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما