plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
کد مطلب : ۳۲۸

ملاقات نوروزی مهندس شفیعی با خانواده شهید ایرانی و دكتر كریمیان از بازنشستگان سازمان/خاطراتی از سخنرانی حدادعادل قبل از انقلاب در این سازمان

رئیس سازمان نقشه برداری کشور در ادامه سلسله دیدارهای نوروزی خود با خانواده شهید کتابعلی ایرانی و دکتر کریمیان از اعضای هیات علمی دانشکده نقشه برداری در دهه30 دیدار کرد.
ملاقات نوروزی مهندس شفیعی با خانواده شهید ایرانی و دكتر كریمیان از بازنشستگان سازمان/خاطراتی از سخنرانی حدادعادل قبل از انقلاب در این سازمان
plusresetminus
۰
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، شهید کتابعلی ایرانی از همکاران اداره تاسیسات در مدیریت امور اداری و توسعه منابع انسانی سازمان بود که در 20 اردیبهشت ماه سال 61، در عملیات آزادسازی خرمشهر به شهادت رسید. خانواده این شهید از اینکه رئیس سازمان نقشه برداری کشور با گذشت سالها از شهادت فرزندشان، همچنان جویای احوال آنهاست سپاسگزاری کردند.
دکتر کریمیان که در دهه 30 برای حضور در کادر هیات علمی مدرسه عالی نقشه برداری که بعدها به دانشکده نقشه برداری تغییر نام یافت، به سازمان نقشه برداری کشور پیوسته بود نیز میزبان مهندس شفیعی در منزل خود بود. او که می‎گفت مرحوم دکتر مصدق در دورانی که مجلس را منحل کرده بود، شخصا قانون تشکیل سازمان نقشه برداری را تصویب و مهندس ابراهیمی را مسئول تشکیل آن کرد، گفت: در آن زمان مرحوم ابراهیمی به هلند رفت و یک دوره فتوگرامتری را گذراند و سپس سازمان نقشه برداری کشور را بنیان نهاد.
به گفته او، اولین رئیس دانشکده نقشه برداری مهندس جلال شفیعی بود، پس از وی، آقایان ملک شاهی و بابامقدم ریاست این دانشکده را بر عهده گرفتند و کریمیان به عنوان معاون بابامقدم مامور شد تا با مراجعه به سازمان ملل درباره بهترین دانشکده‎هایی که می‎توان دانشجویان ایرانی را برای گذران دوره‎های نقشه برداری بورس کرد، مورد بررسی قرار دهد. او که سه دانشگاه در کشورهای فرانسه، هلند و کانادا را نامزد این کار کرده بود؛ به مهندس شفیعی توصیه کرد که علی رغم تشدید تحریم‎ها، رابطه علمی سازمان نقشه برداری کشور با دیگر کشورها قطع نشود.
توصیه‎ای که رئیس سازمان نقشه برداری در واکنش به آن به همکاری کنونی این سازمان با دو دانشگاه در فرانسه اشاره کرد و یادآور شد که عملیات ثقل سنجی مطلقی که سال گذشته در ایران انجام شد در نتیجه این همکاری بوده است.
کریمیان در خلال بازخوانی خاطراتش از گذشته به درخواست سخنرانی یکی از انقلابیون در سال 55 در سازمان نقشه برداری کشور درباره اسلام اشاره کرد و گفت: در آن زمان از اداره ضداطلاعات سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح استعلام گرفتند و به من گفته شد که با مسئولیت خودم می توانم با این درخواست موافقت کنم و این کار را کردم. آن سخنران هم «غلامعلی حدادعادل» بود که در دهه های بعد رئیس مجلس هفتم شورای اسلامی در ایران شد.
او که به همراه عیسی هدایت (برادر صادق هدایت)، شمس ملک‌آرا، اکبر مشایی، محسن یزدانی، پروفسور گنجی  و .. اعضای هیات علمی دانشکده نقشه برداری در دهه‎های 30 تا 50 را تشکیل داده بودند، از برگزاری اردوهای چندین ماهه در بیابان برای دانشجویان این دانشکده سخن گفت تا از نزدیک آنها را با دستگاه‎های ابتدایی نقشه برداری آن دوران، علم ستاره شناسی و محاسبات ریاضی و هندسی آشنا کنند. کریمیان در پایان «عشق به کار» را مهمترین نکته در پیشرفت هر انسان و هر دستگاهی برشمرد و افزود: هرکسی در هرجایگاهی اگر به کارش عشق بورزد، هم خودش پیشرفت می کند و هم دستگاهی که در آن مشغول به کار است را ارتقا خواهد داد. 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی