plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب : ۱۷۱۹

 با موازی‎کاری و اتلاف منابع در تولید اطلاعات مکانی چه کنیم؟/ راهکارهای رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور را ببینید

مهندس مسعود شفیعی با حضور در پنل تخصصی «چالش‌ها و راهبردهای توسعه ژئوماتیک در کشور» که از سوی گروه ژئوماتیک، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشکده مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی پردیس دانشکده‎های فنی دانشگاه تهران برگزار شد؛ با تاکید بر لزوم جداسازی امور حاکمیتی از امور تصدی‎گری، گفت: باید مشخص شود که تولید داده تا چه میزان در حوزه امور حاکمیتی است و تا چه میزان می‎تواند از سوی بخش خصوصی، ذی‎نفعان، مردم و ... تامین شود.
plusresetminus
۱
۰
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، وی با اشاره به تعدد سازمان‎ها و نهادهایی که در حوزه اطلاعات مکانی فعالیت دارند، ادامه داد: حدود تکالیف و وظایف تمامی این دستگاه‎ها را باید با قوانین شفاف مشخص کرد تا با تعاریف مبهم، به موازی کاری و تداخل در وظایف دامن زده نشود.
رئیس سازمان نقشه برداری کشور از تولید نقشه یک بیست و پنج هزارم کشور با بیش از 160 لایه اطلاعاتی در این سازمان یاد کرد و افزود: آیا سازمان نقشه برداری به عنوان یک سازمان حاکمیتی باید تمامی این نقشه‌ها و لایه‌ها را به‌روز کند یا می‌توان متولی هر یک از آن لایه‌های اطلاعاتی را مشخص کرد و مسئولیت به‌روزرسانی اطلاعات آن لایه را به آنها واگذار کرد؟ با شکل گیری NSDI در کشور می‌توان مرجع تولید داده در هر لایه اطلاعاتی را مشخص کرد و از ظرفیت و توان تخصصی آن مرجع در حوزه مربوطه بهره برد. بی آنکه تداخل وظیفه‌ای صورت بگیرد.
وی در این پنل تخصصی به لزوم جمع سپاری گردآوری اطلاعات و ارائه بخشی از اطلاعات از سوی مردم نیز اشاره کرد که در این ویدئو می‎بینید.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نظرات شما
علی مدد
feedback
United Arab Emirates
بسیار خوشحالم که
شاهد اشرافیت بسیار خوب ریاست محترم سازمان نقشه برداری کشور نسبت به مباحث جی آی اس، اس دی آی، تجمع سپاری، ویژگی های آنها و نقش هریک در شکل گیری اس دی آی ملی می باشم.و اینکه به خوبی و وضوح این مفاهیم و نقشه راه، به مسئولین مرتبط با موضوع منعکس می گردند.
انشاله با استقرار بستر ارتباطی مناسب و سریع، زیرساخت های پایدار اطلاعات مکانی ملی، پایه گذار زیرساخت دانش ملی خواهند گردید و جهش چشمگیری در روند امور جاری کشور بوجود خواهند آورد.
توکل به خدا