plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : ۱۰۶۷

تدوین کتاب جامع نقشه برداری در سازمان نقشه برداری کشور

سازمان نقشه برداری کشور در نظر دارد کتاب جامع مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی ایران، را تدوین کند.
تدوین کتاب جامع نقشه برداری در سازمان نقشه برداری کشور
plusresetminus
۳
این سازمان در گام اول تدوین این کتاب، با انتشار فراخوان شماره یک، کوشید اطلاعات شرکت های مهندسین مشاور دارای رتبه نقشه برداری و همچنین تمامی شرکت های فعال در حوزه مهندسی نقشه برداری شامل؛ ژئودزی، میکروژئودزی، نقشه برداری، هیدروگرافی، فتوگرامتری، GIS، سنجش از دور و ... را گردآوری کند. (فایل ارائه اطلاعات شرکت‎های نقشه برداری برای درج در این کتاب را اینجا ببینید).
در گام دوم، سازمان نقشه برداری کشور، طی مکاتباتی با سازمان نظام مهندسی معدن، کانون کارشناسان رسمی دادگستری، جامعه صنفی مهندسان نقشه بردار ایران و سازمان نظام مهندسی ساختمان، درخواست کرد تا اطلاعات مورد نیاز از اعضای این مجامع را در اختیار این سازمان قرار دهند. (فایل اطلاعات مهندسان نقشه بردار و کارشناسان دادگستری در این زمینه را این­جا ببینید).
در گام های بعدی نیز، سازمان نقشه برداری کشور اقدام به گردآوری اطلاعات اشخاص حقیقی(مهندسین نقشه بردار)، شرکت های تولیدکننده، نمایندگان رسمی برندهای خارجی، شرکت های فروش و ارائه کنندگان خدمات پس از فروش و تعمیر تجهیزات نقشه برداری، شرکت های تولید و عرضه نرم افزارهای مرتبط با ژئوماتیک و استارت آپ ها، مراکز علمی، دانشگاهی و آموزشی مهندسی نقشه برداری، انجمن ها و تشکل های علمی نقشه برداری، نشریات و کتب علمی نقشه برداری، واحدهای نقشه برداری و ژئوماتیک سازمان ها و ارگان ها، پایگاه های اطلاع رسانی و رسانه های مرتبط با نقشه برداری و ... خواهد نمود.
خاطر نشان می شود، بر اساس قانون تأسیس سازمان نقشه برداری کشور و همچنین ماده 11 قانون احکام دائمی توسعه کشور، ایجاد یکنواختی در امر تولید نقشه و داده‌های مکانی در کشور، راهبری، هماهنگی و اقدامات مورد نیاز در زمینه کلیه فعالیتهای مرتبط با نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی و نظارت بر آن به منظور حفظ کیفیت و استانداردهای مرتبط و جلوگیری از دوباره کاری برعهده سازمان نقشه‌برداری کشور گذاشته شده‌ است که در این راستا و به منظور ساماندهی نیروهای فنی و مهندسی فعال در این حوزه، سازمان نقشه برداری کشور، كتاب جامع مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مكانی ایران(IRAN Geomatics2019)  را منتشر خواهد کرد.
همچنین بدیهی است تدوین و ارائه این مجموعه علاوه بر ایجاد امکان نظام مندی فعالیت های مهندسی، امکان ارائه ظرفیت های حوزه مهندسی نقشه برداری در سطح کشور و در عرصه بین الملل را نیز فراهم آورده و امکان حضور پررنگ و قدرتمند مهندسان نقشه برداری در عرصه صدور خدمات مهندسی را نیز میسرخواهد نمود.
https://www.ncc.gov.ir/vdcf.vdyiw6dxegiaw.html
ncc.gov.ir/vdcf.vdyiw6dxegiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نظرات شما
feedback
Iran, Islamic Republic of
باسلام و احترام
این اقدام و مشارکت ستودنی است اما ای کاش بستری فراهم میشد که تک تک متخصصان GISو نقشه برداران کشور دراین فرایند سهیم باشند .
نگاهی به اعضای سایت بیندازید شاید بیکارباشند اما علم دارند
باتشکر
عضوکوچکی از دریای بی کران نقشه برداری.
داریوش امینی
feedback
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما
متاسفانه تنها افراد حوزه آکادمیک و شرکتهای رتبه بندی که هیچ دستاوردی هم تاکنون نداشته اند لحاظ میشوند ! در زمینه اطلاعات مکانی حداقل دراستان فارس من کاملا آگاهم که این افراد و شرکتها هیچگونه کارمفید و دقیقی انجام نداده اند . سری به وبسایت من بزنید ، یکنفر بدون تحصیلات آکادمیک !! آنوقت اینهمه شرکت و افراد مدعی با قراردادهای کلان هنوز نتوانسته اند نقشه و اطلاعات مکانی دقیقی از یک استان تهیه کنند .
نقشه برداری
feedback
Iran, Islamic Republic of
ضمن تشکر از وبسایت شما و نیز عوامل سازمان نقشه برداری با اجازتون قسمتی از مطالب مفید شما جهت استفاده در وبسایت نقشه برداری https://surveying-co.ir کپی شد.
ما ضمن ارائه خدمات نقشه برداری بعضا مطالبی را هم در وبسایت بازنشر میکنیم که اخیرا به دنبال آموزش خوب و جامعی در رابطه با اتوکدلند هستیم که اگر در اختیار داشتید سپاسگذار میشویم اگر در بازنشر آن اقدام بفرمایید یا اینکه برای ما ارسال کنید تا در هاستمان قرار دهیم.
قبلا از همکاری شما کمال تشکر را داریم.