plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۷
کد مطلب : ۲۶۵۰

پرواز دوباره هواپیماهای سازمان نقشه‌برداری کشور بر فراز آسمان کشور

با پیگیری‌های رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور به زودی هواپیماهای این سازمان پس از مدتها توقف بر فراز آسمان کشور پرواز خواهد کرد و عملیات عکسبرداری هوایی از سر گرفته خواهد شد.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، در گام اول برای از سرگیری فعالیت هواپیماهای سازمان به منظور انجام عملیات عکسبرداری هوایی، در نشست مشترکی با حضور مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی و مسئولین شرکت هواپیمایی آسمان مذاکرات مهمی صورت گرفت.
 
این نشست عصر امروز و با هدف بررسی ابعاد مختلف انعقاد قرارداد تعمیر و نگهداری این هواپیماها؛ در سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد و طرفین درباره رفع موانع برای آغاز پروازها گفتگو و تبادل نظر کردند.
 
بر این اساس مقرر شد تا مطالبات پیشین بین این دو دستگاه  پیگیری شود و پس از رفع موانع موجود در اسرع وقت قرارداد منعقد شده اجرایی شود.

گفتنی است یکی از وظایف حاکمیتی سازمان نقشه‌برداری کشور هدایت و راهبری تمام فعالیت‌های مربوط به نقشه‌برداری هوایی و فضایی است. با کمک   4 فروند هواپيماي دورنير 228و   يك فروند جت فالكن 20 عکسبرداری از سراسر کشور به منظور انجام پروژه های عمرانی و عکسبرداری رقومی از مناطق شهری کشور صورت می‌گیرد. این تصاویر پس از پردازش در حوزه‌های مختلفی از جمله صنعت، معدن، محیط زیست، کشاورزی، حمل و نقل  بهره‌برداری می‌شود.

از سوی دیگر شرکت هواپیمایی آسمان بیش از دو دهه با انعقاد قرارداد همکاری با سازمان نقشه‌برداری کشور، مسئولیت تعمیر و نگهداری این هواپیماها را برعهده داشته است. نشست امروز در راستای رفع چالشهایی بود که بخشی از آن بر اثر تحریم‌ها بوجود آمده است، و تسریع در آغاز فعالیت این هواپیماها که از سوی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.
 
 
 
https://www.ncc.gov.ir/vdce.n8wbjh8p79bij.html
ncc.gov.ir/vdce.n8wbjh8p79bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی