plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب : ۲۶۷۶
در نشست تخصصی با مدیریت کارتوگرافی عنوان شد:

تأکید رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور بر لزوم بازنگری اطلس‌های ملی

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، در نشست تخصصی با عوامل مدیریت کارتوگرافی این سازمان بر لزوم بازنگری اطلس‌های ملی تأکید کرد.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، در آغاز این نشست گزارش کاملی از وظایف و فعالیت‌های حوزه کارتوگرافی ارائه شد.

سرویس‌های پایگاه ملی نام‌های جغرافیایی، پایگاه تقسیمات کشوری و محصولاتی از جمله اطلس‌های ملی و موردی، نقشه‌های موضوعی و موردی ، نقشه‌های توپوگرافی و تصویری موضوعاتی بودند که مسئولین کارتوگرافی در این جلسه فنی و کابردی به تشریح آنها پرداختند و اهداف آتی و چالش‌های پیش روی این بخش را مطرح کردند.
 
در بخش دیگری از این نشست تخصصی چند ساعته؛ مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی مکاتبه با وزرا و دستگاه‌های مرجع را به منظور درخواست اطلاعات به روز، اولین گام در راستای بازنگری اطلس‌های ملی دانست و مقرر کرد تا محصولات تهیه شده در سازمان نقشه برداری کشور مرتبط با هر استان برای آن استان و یا شهر معرفی شود.

مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی معرفی محصولات و طرح‌های ملی با روشهای مختلف بالاخص رسانه‌ها را  امری ضروری برشمرد و پیشنهاد کرد تا این محصولات به زبان انگلیسی جهت بهره‌برداری در امور گردشگری و توریستی نیز تهیه و توزیع شوند.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcc.mqia2bqeela82.html
ncc.gov.ir/vdcc.mqia2bqeela82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی