plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب : ۲۶۷۷
مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی:

اولویت سازمان نقشه‌برداری کشور در استان گیلان، تسریع در اجرای طرح ملی کاداستر است

مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی در نشست با استاندار گیلان گفت:« اولویت سازمان نقشه‌برداری کشور در استان گیلان، تسریع در اجرای طرح ملی کاداستر است.»
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان صبح امروز با حضور در سازمان نقشه‌برداری کشور با مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی دیدار کرد و درباره موضوعا ت مختلف فنی مذاکره نمود. گفتگوی تخصصی درباره طرح‌‌ ملی کاداستراراضی کشاورزی در استان گیلان محور مهم این مذاکرات بود.
 
با توجه به اهمیت طرح کاداستر اراضی در کشور مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی مقرر کرد تا با هماهنگی سازمان های ذیربط در این طرح و سازمان نقشه برداری کشور، پیشبرد و تکمیل کاداستر اراضی در استان گیلان تسریع پیدا کند.
 
شایان ذکر است طرح ملی کاداستر مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و به‌عنوان یک ماده در برنامه ششم توسعه نیز به تصویب رسیده و با به اشتراک گذاری دستگاه های مسئول ذیربط به شکل قانون و تکلیف ملی دنبال می‌شود.

گفتنی است کاداستر به آن دسته از نقشه‌برداری‌های ثبتی اطلاق می‌شود که دارای ارزش حقوقی بوده، به گونه‌ای که می‌توانند سه امر ارزش، موقعیت و مالکیت اراضی را برای مراجع اداری و قضایی و نیز اشخاص خصوصی معین کنند. در اصطلاح اداری کاداستر مجموعه‌ای از اطلاعات دقیق و طبقه‌بندی شده و به روز از اراضی موجود در یک کشور است که محدوده‌های مالکیت اشخاص را به همراه اطلاعات حقوقی مرتبط با هر ملک را به ما می‌دهد. در واقع کاداستر ابزاری است که با ارایه اطلاعات دقیق و به روز در قالب کروکی‌های مشخص از عرصه و اعیان املاک به ما کمک خواهد کرد تا بتوانیم به وسیله آن قلمرو و موقعیت و نیز ارزش مالکیت افراد را مشخص کرد.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.50x2yt095a26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.50x2yt095a26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی