plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۰
کد مطلب : ۲۶۸۴
گام دیگر در راستای تعاملات رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور با بخش‌های فنی؛

بازدید میدانی از ادارات کل حوزه معاونت فنی و تولید اطلاعات مکانی

در راستای تعاملات رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور با بخش‌های فنی؛ مهندس جعفرزاده‌ایمن‌آبادی با حضور در ادارات کل حوزه معاونت فنی و تولید اطلاعات مکانی از این بخشها بازدید میدانی بعمل آورد و با عوامل این حوزه درباره موضوعات فنی گفتگو کرد.
plusresetminus
 
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور،در پی این دیدارهای مستمر؛ مهندس جعفرزاده‌ایمن‌آبادی با عوامل اداره‌کل زمین‌سنجی(ژئودزی) و نقشه­ برداری زمینی به صورت حضوری دیدار نمود و از نزدیک در جریان ماموریت‌ها، وظایف و فعالیت‌های این اداره‌کل قرار گرفت.
عوامل اداره‌کل نقشه‌برداری زمینی نیز ضمن شرح فعالیت‌ها و ارایه گزارشات خود به رییس سازمان، در فضایی صمیمی، تمام مشکلات، دغدغه‌ها و مسایل خود را مطرح نمودند.

مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی حین بازدید از فعالیت‌های ادارات مختلف و دیدار باپرسنل این حوزه، ضمن تشکر و قدرانی از تلاش‌های آنها خاطر نشان کرد که از نحوه انجام فعالیتهای تخصصی و زحماتی که پرسنل در انجام مأموریت‌ها و وظایف حاکمیتی این سازمان متقبل می‌شوند گزارشات تصویری و مکتوب تهیه شود و برای آشنایی عموم مردم در دسترس همگان قرارگیرد تا خدمات و زحمات سازمان برکسی پوشیده نباشد و مردم عزیز کشور با اطمینان خاطر از داده ­های مکانی تولید شده سازمان استفاده نمایند.

مهندس جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در این دیدارها؛ دلسوزانه و پدرانه شنونده تمامی صحبت‌ها و دغدغه‌های این مجموعه پیرامون مشکلات، موانع، سختی‌ها و کمبودها بود و به پرسنل این اداره کل اطمینان داد با تمام توان برای ارتقای جایگاه سازمان نقشه­برداری کشور و رفع موانع و مشکلات آنها تلاش کند.

وی صمیمانه ابراز امیدواری کرد که به زودی با رفع مشکلات، لبخند رضایت را برلبان همکاران دلسوز و زحمت‌کش سازمان خواهند نشاند و مجددا نشاط، شادابی و پویایی به سازمان بازخواهد گشت. همچنین متقابلا از کارمندان این اداره‌کل خواست تا آنها نیز با تمام توان در جهت تحقق اهداف سازمان همکاری کرده و به نحو احسن فعالیت‌های تخصصی و اجرایی خویش را دنبال کنند.
 
 مهندس جعفرزاده در حین بازدیدها و گفتگو با کارشناسان بر این نکته نیز تاکید کرد که از جمله نکات مثبت و قوت این سازمان، وجود  بدنه انسانی نخبه با تحصیلات عالیه از بهترین و برترین دانشگاه‌های کشور است که این موضوع باعث دلگرمی رییس سازمان و سایر مسئولین کشوری است.
پرسنل این اداره کل در گفتگوی نزدیک با رییس سازمان، به انرژی و اثرات مثبت حضور مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در مسند ریاست سازمان نقشه­ برداری کشور تاکید داشتند و از این روحیه و اقدامات ایشان تقدیر و تشکر نمودند.

از عمده دغدغه­ های پرسنل، جلب توجه رییس سازمان به احکام همکاران قراردادی سازمان بود که مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی بر اهمیت این موضوع تأکید و خاطرنشان کرد که شخصا در حال پیگیری این مسئله است. همچنین موضوع آسودگی خاطر مادران دارای فرزندان خردسال شاغل در سازمان و تاکید بر افزایش امکانات رفاهی برای پرسنل نیز از نکات مورد تاکید رییس سازمان بود.

یکی دیگر از عمده مشکلات عنوان شده در این بازدید، کمبود شدید تجهیزات سخت افزاری و قدیمی بودن یا ضعیف‌بودن برخی کامپیوترها جهت پردازش داده­ها بود. بطوریکه با وجود نیروهای متخصص در این اداره کل متاسفانه کمبود سیستم های قوی جهت پردازش تصاویر راداری و ماهواره­ای وجود دارد  و با چنین شرایط تجهیزاتی، توانایی استفاده از ظرفیت و توانمندی صد درصدی متخصصین این حوزه کاهش یافته است.
از دیگر مسائل مطرح شده، توجه به سختی‌کار ماموریتهای زمینی بود که در این خصوص از رییس سازمان خواسته شد تا  ضرایب سختی ماموریت بهبود یابد. دراین راستا نیز مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی دستور بررسی خواسته­های مطرح شده در شورای معاونین و پیگیری سریع مشکلات بیان‌شده را صادر نمود.

در طی بازدید مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی از اداره کل ژئودزی و نقشه‌برداری زمینی، پرسنل این بخش ضمن ابراز رضایت از برقراری مجدد ماموریت‌های عملیاتی این اداره‌کل بعد از سال‌ها وقفه، ضمن تقدیر از حمایت‌ها و تاکیدات آقای مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی در راستای از سرگیری و استمرار با قوت تمامی ماموریت‌های این اداره کل، از تلاش‌های مهندس بکتاش، معاون فنی و تولید اطلاعات مکانی و همچنین دکتر سعادت مدیرکل این مجموعه نیز، جهت تلاش در بازگرداندن هویت و انجام ماموریت‌های نقشه­برداری زمینی به این اداره‌کل ابراز خرسندی و رضایت کرد.

مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی در این بازدیدها، همچنین از نزدیک ازآزمایشگاه کالیبراسیون و محل استقرار دستگاه‌های دقیق گراویمتر سازمان بازدید نمود. ارایه سیستم نرم افزاری دریافت برخط نتایج پردازش‌های گراویمتری بر روی تلفن همراه نیز که از جدیدترین دستاوردهایی بود که پس از شروع ریاست مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی در سازمان و در اداره کل زمینی انجام شده است؛ در این دیدارها ارایه شد و با رهنمودهای رییس سازمان، فاز تکمیل آن و آماده سازی برای رونمایی آن برنامه ریزی و در دستور کار معاونت فنی سازمان قرار گرفت.

گفتنی است؛ بازدیدهای رئیس سازمان نقشه­ برداری کشور از سایر واحدهای سازمانی معاونت فنی و سپس سایر معاونت‌ها و مدیریت‌های مستقل سازمان همچنان ادامه دارد و بازدید از اداره‌کل نقشه­برداری هوایی، فضایی و نقشه­ های مبنایی و همچنین مدیریت آبنگاری و امور جزر و مدی و دیدار با عوامل این مجموعه‌ها از برنامه­های بعدی مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی خواهد بود.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcb.wb5urhb0aiupr.html
ncc.gov.ir/vdcb.wb5urhb0aiupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی