plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۸
کد مطلب : ۲۶۹۷
در نشست اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات با مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی بررسی شد:

نقش محوری فناوری اطلاعات و ارتباطات در برقراری امنیت شبکه و داده‌ها / رشد صعودی شاخص‌های دولت الکترونیک در سازمان ‌نقشه‌برداری کشور

در نشست اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات با مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، نقش محوری فناوری اطلاعات و ارتباطات در برقراری امنیت شبکه و داده‌ها بررسی شد و ابعاد مختلف علل رشد صعودی شاخص‌های دولت الکترونیک در سازمان ‌نقشه‌برداری کشور مورد توجه و تحلیل قرار گرفت.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری­کشور به نقل از اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات این سازمان، در راستای سلسله نشست‌های تخصصی و مستمر مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی با بخش‌های مختلف فنی، اینبار اداره کل فناوری اطلاعات وارتباطات با رئیس سازمان درباره موضوعات فنی این حوزه گفتگو کردند و گزارش‌هایی در خصوص شرح وظایف، روند فعالیت‌ها، مشکلات و برنامه‌های آتی این حوزه از سوی مسئولین مربوطه ارائه شد.

در این نشست درباره ساختار ویژه داده‌های مکانی، حجم بالای اطلاعات در چرخش بین بخشی برای تولید محصولات سازمان و بازنگری در چرخه اطلاعات که یکی از مهمترین دستاوردهای مهم این حوزه است، مذاکرات تخصصی و دقیقی صورت گرفت.  
 
نگاه به ارتباطات شبکه‌ای درون و برون سازمانی، الزامات راه اندازی سرویس‌ها و خدمات بر روی بسترهای ارتباطی ملی از نیازهای سازمان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و بر لزوم ایجاد زیرساخت های لازم به ارائه لینک‌های ارتباطی سازمان با سایر دستگاه‌ها در این خصوص تأکید شد.

رشد قابل ملاحظه در شاخص‌های دولت الکترونیک از دیگر فعالیت‌های حائز اهمیت اداره کل فناوری اطلاعات سازمان بوده است که در این نشست به آن اشاره شد. شایان ذکر است این موضوع با برنامه ریزی سالیانه، هدایت و راهبری آن و اقدامات به موقع در انجام تکالیف سازمانی موجب شده است که جایگاه سازمان نقشه برداری کشور در ارزیابی سالیانه ارتقا قابل ملاحظه ای داشته باشد.

مدیریت و نگهداری شبکه موجود، مسئولیت اتصال به اینترنت ، شبکه‌های خارج سازمان و بکارگیری فناوری نوین ارتباطی بعنوان مهمترین وظایف گروه راهبری و امنیت شبکه در دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات طرح شد و برنامه‌ریزی جهت راه اندازی سرورهای پشتیبان گیری و افزایش امنیت کاربران و پایداری ارتباط درون سازمانی نیز بعنوان برنامه‌های آتی به اطلاع رئیس سازمان در این نشست رسید.

بررسی فرآیندهای ارائه خدمات بالاخص در حوزه توسعه دولت الکترونیک، راه اندازی شبکه ساختمان اداره کل امور اداری و مالی، دبیرخانه، ارائه خدمات پشتیبانی، جا به جایی اتاق سرور قدیمی،  پشتیبانی از سرورهای خدمات فنی و راه اندازی سیستم ارائه خدمت 1818 از وظایف این بخش و ماموریت‌های اداره دبیرخانه تشریح شد.

پس از گزارشات ارائه شده، مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رییس سازمان نقشه برداری کشور، ضمن تشکراز اقدامات  انجام شده توسط افراد متخصص در این دفتر، جایگاه دفتر فناوری اطلاعات در سازمان را بسیار حائز اهمیت برشمرد و نقش محوری این دفتر در برقراری امنیت شبکه و داده‌ها را غیر قابل چشم پوشی دانست.

در خاتمه مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی میل به سمت دولت الکترونیک را آرزوی هر سازمانی عنوان کرد و رشد سازمان نقشه برداری کشور در این حوزه را نشان دهنده اهتمام مدیران در این امر بیان داشت.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcf.1d0iw6dvegiaw.html
ncc.gov.ir/vdcf.1d0iw6dvegiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی