plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۳
کد مطلب : ۲۷۲۴
در نشست جامعه مهندسان نقشه‌بردار ایران با مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی بررسی شد:

جایگاه سازمان نقشه برداری کشور و نقش محوری آن در تولید و اعتبارمندی اطلاعات زیر ساختی و زیربنایی کشور

در نشست جامعه مهندسان نقشه‌بردارایران با مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، جایگاه محوری سازمان و نقش اطلاع رسانی این جامعه در فراهم ساختن بستر رفع مشکلات موجود در حوزه‌های مختلف نقشه‌برداری در جامعه مورد بررسی قرار گرفت.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، دراین نشست مهندس جعفرزاده‌ ایمن‌آبادی ضمن اشاره به قدمت و اصالت سازمان نقشه‌برداری کشور، به توان این سازمان بعنوان نقش کلیدی که در تولید منابع سرمایه افزا برای کشور دارد اشاره نمود.
 
وی با ذکر اهمیت جایگاه حاکمیتی سازمان نقشه‌برداری کشور بیان کرد:«نباید اجازه داد تا این حوزه تخصصی صرفاً آشنایی و استفاده از چند ابزار نقشه‌برداری توسط برخی افراد از سایر رشته ها باعث رواج تفکر بسیار غلط از این حرفه تخصصی شود.»
 
در این نشست به اهمیت حفظ پل ارتباطی دستگاه‌های اجرایی با سازمان نقشه‌برداری کشور از طریق حضور نمایندگان سازمان در مراکز تخصصی همچون جامعه مهندسان نقشه‌بردار ایران و هم‌افزایی‌هایی که این ارتباط می‌تواند با تنظیم و تهیه آیین‌نامه‌های لازم در سازمان و در جامعه بصورت تفاهمی انجام شود، پرداخته شد.
 
رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در بخش دیگری از این نشست گفت:« با در پیش گرفتن یک نقد منطقی و آگاهانه از سوی اهل فن ، و نه آنهایی که اهل فن نیستند، می‌توان مشکلاتی را که بواسطه نقص‌های احتمالی در ضوابط ، مقررات و آیین نامه‌ها ایجاد شده است از میان برداشت.»
 
مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی خاطرنشان کرد:«سازمان نقشه‌برداری کشور باید از تمام توان خود درظرفیتی که برای هماهنگی با حوزه‌های مختلف قوای سه گانه دارد، در رفع کاستی‌ها و جلوگیری از خسران در تحقق اهداف سازمان نقشه‌برداری کشور و حوزه ی تخصصی نقشه‌برداری استفاده کند. در این راستا نقش و جایگاه جوامعی از جمله جامعه مهندسان نقشه‌بردار ایران نیز بسیار قابل تعمق و موثر است.»

در خاتمه مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی ، ضمن تشکر و قدردانی از جامعه نقشه‌برداران ایران اذعان داشت:«علم نقشه‌برداری یعنی تخصصی که هیچ رشته دیگری نمی‌تواند صلاحیت این تخصص را بر عهده بگیرد. بزرگان و اساتید اهل فن درجامعه نقشه‌برداران ایران نیز یقین داشته باشند که باید سازمان نقشه‌برداری کشور را خانه ی متعلق به خود بدانند و از حمایت و توان فعلی وچند ظرفیتی سازمان در به اوج رساندن جایگاه نقشه برداری و نقش زیر بنایی آن بهره ببرند.»
 
گفتنی است بر اساس مذاکرات مهمی که در این نشست صورت گرفت؛ مقرر شد پس از تعیین نماینده این سازمان در جامعه مهندسان نقشه‌بردارایران در اولین نشست تخصصی، طی یک‌ماه آینده؛ اولین برنامه عملیاتی تهیه و ارئه شود. تا به این ترتیب فاصله‌ای که بین سازمان و جامعه افتاده است از میان برداشته شود.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcg.x9xrak9utpr4a.html
ncc.gov.ir/vdcg.x9xrak9utpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی