Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : ۲۷۳۶
مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی:

ایران جزء 10 کشور بلاخیز جهان است

در راستای ایجاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان نقشه برداری کشور و جمعیت هلال احمر کشور روز یکشنبه 30شهریور جلسه‌ای در سازمان نقشه‌برداری کشور با حضور مسئولین این دو مجموعه تشکیل شد.مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در این جلسه گفت:«ایران جزء 10 کشور بلاخیز جهان است.»
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، در این نشست مهندس جعفرزاده‌ ایمن‌آبادی ضمن اشاره به دقت و اهمیت اطلاعات موجود در سازمان نقشه‌برداری کشور به کاربرد داده‌های مکانی در هر مرحله از مدیریت بحران، تأکید کرد.

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور گفت:«تصور درستی از داده‌های اطلاعات مکانی وجود ندارد.دامنه وسيعي از فعاليت‌هاي دولتي، خصوصي و حتي شخصي در سطح كشور، متكي به اطلاعات مكاني مي باشند. اهمیت این اطلاعات به خصوص در مدیریت بحران که  تلاش می شود
 در کوتاه­ترین زمان و با صرف حداقل هزینه، مؤثرترین کمک را به افرادی که دچار بحران شده­‌اند، ارائه نمایید انعکاس پیدا می کند.»

 وی افزود:«کشور ایران نیز به دلیل مستعد بودن شرایط به ‌عنوان یک کشور پرخطر به شمار می­‌رود به ‌طوری ‌که جزء 10 کشور بلاخیز جهان قرارگرفته است. واقعیت این است که برای این زیر ساخت ها در سازمان نقشه‌برداری کشور 70 سال سرمایه گذاری شده است و اطلاعات بسیار ارزشمندی اینجا وجود دارد که می تواند در هر مرحله قبل،حین و بعد از بحران موثر و حیاتی واقع شود. به طور مثال اطلاعاتی در خصوص قفل یا فعال شدن برخی از گسل ها،نرخ حرکت گسل ها، فرونشست ها و... در سازمان نقشه برداری کشور وجود دارد ما اعلام آمادگی می کنیم که اطلاعات کاربردی، امکانات و دانش متخصصین خود را برای کمک همه جانبه در اختیار سازمان های امداد رسان و دستگاههای مدیریت بحران بگذاریم.»

رئیس سازمان نقشه برداری کشور تصریح کرد:«برای استفاده به روز از اطللاعات مهم کمیته مدیریت بحران در سازمان نقشه برداری تشکیل شده است و اطلاعات مهم به صورت مداوم در آن پایش می شود. ما می توانیم به برخی از داوطلبین سازمان هلال احمر را آموزش های تخصصی داده که بتوانند از اطلاعات استفاده کنند.»

مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور در بخش دیگری از این نشست  گفت:«استفاده از اطلاعات متمرکز بسیار ارزشمند است و یکی از مهم ترین ابزار برای تصمیم گیری در شرایط بحرانی می باشند.این تفاهم نامه برای هلال احمر بسیار مهم و ضروری است و نتایج حاصل از آن به نفع مردم می باشد.»

شایان ذکر است که در پایان جلسه پیش نویس قرارداد در اختیار نماینده جمعیت هلال احمر قرار گرفت و امضای این تفاهم نامه به جلسه بعد موکول گردید.»
https://www.ncc.gov.ir/vdcj.te8fuqeamsfzu.html
ncc.gov.ir/vdcj.te8fuqeamsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی