Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۴
کد مطلب : ۳۰۰۳
در اولین جلسه شورای راهبری تفاهم نامه اجرای ماده 11 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در دوره ریاست جدید سازمان نقشه برداری کشور مطرح شد:

چنانچه وزارت راه و شهرسازی، استانداردهای لازم را در کار خود رعایت کرده باشد، کاتالوگ سرویس آن وزارتخانه در ژئوپرتال زیرساخت داده های مکانی ثبت خواهد شد

اولین جلسه شورای راهبری تفاهم نامه اجرای ماده 11 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در دوره ریاست جدید سازمان نقشه‌برداری کشور در 24 آبان ماه 1399 و پیرو پیگیریهای سازمان نقشه‌برداری کشور در محل این سازمان با حضور اعضای شورا و یا نمایندگان ایشان برگزار شد.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، اولین جلسه شورای راهبری تفاهم نامه اجرای ماده 11 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در دوره ریاست جدید سازمان نقشه‌برداری کشور در 24 آبان ماه 1399 و پیرو پیگیریهای سازمان نقشه‌برداری کشور در محل این سازمان با حضور اعضای شورا و یا نمایندگان ایشان برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی، رییس شورای راهبری تفاهم نامه اجرای ماده 11 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور ضمن عرض خیرمقدم، تاکید کردند که براساس آیین نامه شورا، لازم است روسای امور عضو شورا شخصاً در جلسات شورا حضور یابند چرا که لازم است در جلسات شورا، درباره موارد مطروحه تصمیمگیری قطعی شده و مصوبه نهایی داشته باشیم.

در ادامه، دکتر جاویدانه معاون فناوری و ارائه اطلاعات مکانی سازمان نقشه برداری کشور ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های سازمان، به بیان برخی ماموریت‌ها و اقدامات این سازمان پرداخت.

سپس مهندس امینی رئیس امور برنامه ریزی،نظارت و آمایش سرزمین و دبیر شورا، ضمن بیان تاریخچه کوتاهی از روند انعقاد این تفاهم نامه و تشکیل شورای راهبری اجرای آن، ابراز امیدواری کردند با هدایت و راهبری دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی در جایگاه ریاست شورا، برنامه های تفاهم نامه عملیاتی و اهداف آن محقق شود.

نمایندگان وزارت راه و شهرسازی نیز گزارشی از تجربیات خود را زمینه زیرساخت داده های مکانی و GIS ارائه دادند. در این گزارش نشان داده شد که چگونه با به کارگیری داده های مکانی ، امور جاری یک دستگاه اجرایی تا چه حد تسهیل شده و علاوه بر آن نتایج قابل اعتمادتری حاصل گردیده است.

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور پس از پایان گزارش، ضمن تاکید بر لزوم رعایت استانداردها برای تعامل پذیری بین منابع مختلف اطلاعات مکانی، اعلام آمادگی کرد چنانچه وزارت راه و شهرسازی، استانداردهای لازم را در کار خود رعایت کرده باشد، کاتالوگ سرویس آن وزارتخانه در ژئوپرتال زیرساخت داده های مکانی ثبت شود.

در پایان جلسه دکتر کرمی، از همکاران امور برنامه ریزی، نظارت و آمایش سرزمین سازمان برنامه و بودجه کشور گزارشی از تفاهم نامه اجرای ماده 11 و تقسیم وظایف صورت گرفته در آن ارائه داد و در ادامه به بیان مسائلی در خصوص مبالنی و مفاهیم SDI پرداخت. سرکار خانم زینالی، رییس مرکز توسعه سیستمها و فناوری اطلاعات سازمان برنامه و بودجه و یکی از اعضای این شورای راهبری اجرای ماده 11 ضمن تاکید بر اهمیت SDI و ژئوپرتال، آمادگی کامل آن مرکز را برای پشتیبانی از ژئوپرتال اعلام نمود.
https://www.ncc.gov.ir/vdch.vnxt23nvxftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.vnxt23nvxftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1