plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۳
کد مطلب : ۳۰۲۳
همزمان با صدمین روز ریاست جدید سازمان نقشه برداری کشور صورت گرفت:

به مناسبت روز جهانی سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی از متخصصان GISدر سازمان نقشه‌برداری کشور تقدیر نمود

امروز به مناسبت روز جهانی سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)همزمان با صدمین روز از ریاست جدید سازمان نقشه‌برداری کشور، طی مراسمی دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی با اهدای لوح از تک تک متخصصان GISدر سازمان نقشه‌برداری کشور تقدیر نمود.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، ظهر روز چهارشنبه مصادف با سومین چهارشنبه ماه نوامبر میلادی که در  دنیا به نام روز GIS نامگذاری شده است، دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در مراسمی که به همین مناسبت در محوطه سازمان و با حضور معاونین، مدیران و متخصصان GIS برگزار شد؛ ضمن تبریک این روز به بیش از60 متخصص این حوزه و تقدیر از خدمات ارزنده آنها گفت:«امروز با گذشت صد روز از زمان حضورم در این سازمان اعلام می‌کنم که باعث افتخار من است در مجموعه ای با وجود نیروهای متخصص، باسواد، کاردان، صادق، پرتلاش، کوشا ،مخلص و متعهد خدمتگزار نظام هستم و خدا را شاکرم که در راه خدمت به کشور در دستگاهی قرار گرفتم که چنین نیروهایی دارد. »
 
وی از همکاری دلسوزانه همه مسئولین ارشد سازمان و کارکنان در همه رده‌ها، طی این صد روز تقدیر و تشکر نمود و خاطر نشان کرد:«در این صد روز تحولات مثبتی رخ داد که بسیار بنیادی و در کشور اثرگذار بوده است. از طرفی فصل جدید سازمان نقشه برداری کشور در جهت نشاط و شادابی رونق گرفت که امید داریم این روند به همین منوال پیش رود.»
 
دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی نقطه عطف سازمان نقشه برداری کشور را نیروی انسانی آن برشمرد  و بر رشد وفاق، همدلی و تقویت فضای صمیمی و دوستانه بین آنها تأکید کرد و افزود:«امیدواریم  تلاش خالصانه و همکاری دلسوزانه پرسنل سازمان با اهتمام این صد روز ادامه یابد تا سازمان به جایگاه اصلی و برازنده خود برسد چرا که استحقاق و شایستگی سازمان نقشه برداری کشور فراتر از اینهاست.»
 
گفتنی است پیش از نطق ریاست سازمان نقشه‌برداری کشور دکتر جاویدانه معاون فناوري توسعه، برنامه ريزي و هماهنگي امور دستگاه‌ها و مهندس هما درزی مدیر کل مدير كل سامانه‌ها و زيرساخت‌هاي اطلاعات مكاني  ضمن گرامی‌داشت این روز، به متخصصین GIS که در این عرصه خدمات ارزنده‌ای ارائه نمودند تبریک گفتند.
 
لازم به ذکر است از کاربردهای GIS می‌توان در زمینه کنترل و اهمیت آب، مسایل نظامی و امنیتی، ساماندهی مشاغل، پدافند غیرعامل، مدیریت و کنترل بهینه، حاشیه نشینی، حمل و نقل و ترافیک، مدیریت و انتقال انرژی ها، مکان‌یابی و نمایش مکانها و در کل مدیریت و برنامه‌ریزی در محیط شهری و ... اشاره کرد.
 
در سازمان نقشه برداری کشور نیز ایجاد زیرساخت داده مکانی (SDI)و(NSDI) ایفای نقش کلیدی در مدیریت بحران، از طریق مشارکت و راهبری ایجاد پایگاه‌های داده مکانی، ارایه سرویس‌های مکانی و زیرساخت‌های لازم مورد نیاز مدیریت بحران کشور و بسیاری از خدمات اثرگذار بر تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های مهم کشوری دیگر تنها برخی از فعالیت های حوزه GIS در سازمان نقشه برداری کشور است.
 
در پایان خاطر نشان می‌شود، روز جهانی GIS هرسال در سومین چهارشنبه ماه نوامبر و در همه کشورهای دنیا به این نام خوانده می شود.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcj.8etfuqeytsfzu.html
ncc.gov.ir/vdcj.8etfuqeytsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی