Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب : ۳۱۷۲

اولین جلسه کمیته امنیت اطلاعات

یکی دیگر از کمیته‌های تخصصی سازمان نقشه‌برداری کشور که پس از ماه ها رکود، فعالیت خود را آغاز نمود؛ کمیته تخصصی امنیت اطلاعات بود و با حضور رئیس سازمان و سایر اعضای این کمیته با رویکرد بررسی برنامه‌ها و وظایف آن برگزار شد. دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی در این نشست تخصصی بر اهمیت و ضرورت اجرای طرح امن سازی و امنیت اطلاعات سازمان نقشه‌برداری کشور در مسیر نقشه راه ابلاغ شده از سوی دولت، تأکید جدی نمود
plusresetminus
دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی در نشست کمیته تخصصی امنیت اطلاعات گفت: «پرنسل دارای دانش و آگاهی سایبری یکی از مهمترین خطوط دفاعی در تامین امنیت سازمان هستند و لازم است بر اساس گام‌های نقشه راه نسبت به اجرای طرح امن‌سازی و امنیت اطلاعات سازمان اقدام نمایند».
 
وی با تأکید بر لزوم بکارگیری و ضرورت بهره‌مندی این کمیته در انجام وظایف خود بر اساس اسناد و قوانین بالادستی افزود:« اجرای طرح امن سازی و زیر ساخت‌های حیاتی سازمان نقشه‌برداری کشور، این دستگاه حاکمیتی را در قبال حملات سایبری محافظت می‌کند. بنابراین باید عملکرد سازمان در این حوزه منطبق با نقشه راه، آئین نامه و شیوه نامه‌های  ابلاغ شده از سوی هیئت دولت باشد.»
 
در بخش دیگری از این نشست دکترجعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان این مطلب که باید اطمینان خاطر کامل در  امنیت اطلاعات از منظر داخلی، خارجی، الکترونیکی و سایر موارد مربوطه وجود داشته باشد؛ مقرر نمود:« ضروری است که تهدیدات و آسیب‌پذیری‌های موجود در زمینه حملات الکترونیکی شناسایی و ارزیابی شوند. سپس در این نشست‌های تخصصی و با درایت آگاهانه و هوشمندانه اعضای کمیته امنیت اطلاعات، پس از تشریح موضوعات تخصصی، در این کمیته برای پیشبرد اهداف سازمانی تصمیم‌گیری شود. البته اگر پیش از این مراحل، دستورالعملی در حوزه امنیت اطلاعات وجود داشته باشد باید بررسی و در صورت نیاز بازنگری شود.»

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در خاتمه سخنان خود با بیان این مطلب که امروزه بسیاری از فعالیت‌های سازمان نقشه‌برداری کشور و آحاد مردم در فضای تولید و تبادل اطلاعات انجام می‌شود؛ مقرر نمود تا برای ارتقای هر چه بیشتر سطح علمی کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت اطلاعات سازمان، دوره‌های آموزشی حرفه‌ای برگزار شود تا سطح علمی سازمان در این حوزه کاملا به روز و همگام با دانش و فناوری‌های روز دنیا باشد.
https://www.ncc.gov.ir/vdce.f8xbjh8zw9bij.html
ncc.gov.ir/vdce.f8xbjh8zw9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1