plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۴
کد مطلب : ۳۳۰۶
دکتر جعفرزاده در دومین نشست رسمی شورای راهبردی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل:

نباید از نقش مفید و اثرگذار سازمان نقشه‌برداری کشور در بحران مدیریت و پدافند غیرعامل غافل شویم

دکتر جعفرزاده در دومین نشست رسمی شورای راهبردی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل گفت:« نباید از نقش مفید و اثرگذار سازمان نقشه‌برداری کشور در بحران مدیریت و پدافند غیرعامل غافل شویم.»
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان ، صبح امروز دومین نشست شورای راهبردی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل با حضور روسا و دبیران کمیسیون و کمیته‌های چندگانه شورا برگزار گردید. بدنبال اولین جلسه این شورا که چندی پیش و با ماهیتی توجیهی و فرآیندی فعالیت خود را آغاز نموده بود این نشست به عنوان اولین نشست رسمی در ورود مصوبه‌های کمیته‌های چندگانه این شورا جهت نهایی شدن محسوب می‌گردید.

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام مجید ، و تلطیف شدن فضای جلسه با هدیه‌ی یک صلوات به درگذشتگان حادثه زلزله بم(5 دی ماه سالگرد زلزله بم)و ذکر بیانات رهبر معظم آیت‌الله خامنه‌ای در جمع زلزله‌زدگان بم ، به نقش و اهمیت مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به نقل از فرمایشات ایشان اشاره گردید.

مهندس بکتاش، معاون فنی سازمان نقشه برداری کشور پس از مروری کوتاه بر ساختار این شورا و ترکیب کمیسیون ها و کمیته‌های زیر گروه آن، گزارشی از عملکرد کمیسیون‌ها و کمیته‌های ذیربط و نیز دستور کار جلسه را ارائه نمود. پس از آن روسای هر یک از کمیسیون‌ها ( کمیسیون مدیریت بحران  و کمیسیون پدافند غیر عامل ) به طرح پیشنهاد مصوبات خود پرداختند.

دکترجعفرزاده در جمع اعضای شواری راهبردی گفت:«بدلیل اهمیت حفظ مستندات، لازم است تا گزارشات عملکرد و هر‌آنچه که به عنوان مستندات قانونی این کار ارائه می‌گردد بصورت کامل و با حفظ ابعاد کمی و کیفی تهیه گردد تا نه تنها بعنوان یک مرجع کامل از پیشینه اقدامات در اختیار آیندگان قرار گیرد بلکه عظمت و اهمیت فعالیت‌های علمی انجام شده از طرف متخصصین این حوزه، که بیانگر زحمات پرسنل فنی سازمان می‌باشد، بر کسی پوشیده نمانده و به صورت مجموعه ای مدون و کامل که حاکی از میزان و سطح دانش تخصصی آن می‌باشد در اختیار مراجع بالا و تصمیم‌گیرنده گذاشته شود.»
 
وی چنین اذعان داشت: «خوشبختانه اکنون تمامی فعالیت‌های تخصصی درحوزه مدیریت بحران شکلی نظام‌مند به خود گرفته است و و از ظرفیت و توان تخصصی سازمان در سطحی بالاتر برای پیشبرد اهداف کمیسیون‌ها استفاده می‌شود. تنها کافی است که با خود بیاندیشیم که اگر این کمیسیون‌ها و کارگروه‌ها نبودند چه اتفاقی می‌افتاد تا عظمت و اهمیت اقدامات حاصل از تلاش آنها بارزتر شود.»
 
رییس سازمان و شورای راهبری مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، در پایان نشست ضمن تقدیر و تشکر از کلیه اعضای کمیسیونها، کمیته‌ها و گروه‌های کاری و متخصصین داخل سازمان خاطر نشان کرد:« ما اصرار داریم که سازمان با توجه به عنوان ، اسم و رسم و جایگاه تخصصی خود به صورت کاملا استاندارد و تخصصی کار کند. فارغ از تکالیف ملی و قانونی، دبیرخانه‌‌ها موظف به آماده‌سازی سندهای بالادستی کامل برای کمیسیون‌ها شورای راهبری و مدیریت بحران و پدافند غیرعامل است.»
 
 وی با بیان این مطلب که توان و تخصص موجود در سازمان سرمایه ملی محسوب می شود؛ افزود:« رسالت ما شناساندن توان و تخصص سازمان در راستای منافع کشوراست و باید بتوانیم در این مجموعه فعالیت‌های سازمان را به درستی معرفی نماییم. نباید از نقش مفید و اثرگذار سازمان نقشه‌برداری کشور در بحران مدیریت و پدافند غیرعامل، فرونشست، دانش زمین و ... غافل شویم. اطلاعات مفید سازمان نقشه‌برداری کشور در کمیسیون‌هایی مثل کمیسیون ورزش و جوانان مورد نیاز است به طوری که اخیرا گزارشی از سازمان برای طرح در نشست فدراسیون خواسته شده است.»
 
دکتر جعفرزاده با تأکید بر تکالیف و ماموریت‌های ذاتی سازمان نقشه‌برداری کشور گفت:« باید نشان دهیم که این سازمان چه پتانسیل‌هایی دارد. باید نقش سازمان در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل که به نفع کشور نیز است به درستی مشخص شود و پس از شناسایی تکالیف قانونی مربوط به این حوزه همگام با قانون و کاملا استاندارد عمل نماییم.»

گفتنی است در این جلسه تعداد 11 مصوبه از مجموعه مصوبات پیشنهادی از طرف کمیسیون‌ها مطرح گردید که 4 مورد از آنها به تصویب شورا رسید سایر موارد با حفظ حالت مراعا برای تکمیل و اصلاحات لازم و به ارشاد ریاست شورا به کمیسیون‌ها و کمیته‌های ذیربط ارجاع داده شد.

جلسه با ابلاغ تشکر و اعطای لوح‌های تقدیر از سوی ریاست سازمان به اعضای فعال در مجموعه شورا، کمیسیون‌ها و کمیته‌ها به پایان رسید.
 
 
 
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.z0s2yt0s9a26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.z0s2yt0s9a26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی