plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۴
کد مطلب : ۳۳۰۷
در راستای توسعه خدمات حوزه نقشه‌برداری کشور انجام شد:

نشست تخصصی و فنی مشترک اداره کل مدیریت بحران استان گیلان و شورای شهر رشت با سازمان نقشه‌برداری کشور

در راستای توسعه خدمات حوزه نقشه‌برداری کشور ؛ اداره کل مدیریت بحران استان گیلان و شورای شهر رشت با سازمان نقشه‌برداری کشور نشست مشترک تخصصی و فنی برگزار نمودند.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در راستای توسعه خدمات صنعت نقشه برداری کشور در حوزه مدیریت بحران و پس از انعقاد تفاهم نامه مشترک فی مابین سازمان نقشه برداری کشور و سازمان مدیریت بحران کشور که در تاریخ 23 آذرماه سال جاری انجام پذیرفت، امروز ششم دیماه چند تن از مدیران ارشد و متخصصین سازمان نقشه برداری کشور با مدیرکل و کارشناسان اداره مدیریت مدیریت بحران استان گیلان جلسه مشترک برگزار نمودند. 

در این نشست که مسئولین ارشد اداره کل هواشناسی استان و اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان گیلان نیز حضور داشتند، نیازمندیهای استان گیلان در حوزه مدیریت بحران توسط دکتر مرادی مدیرکل استانی مطرح و همچنین خدمات و توانمندیهای سازمان نقشه برداری کشور و بخش خصوصی حوزه ژئوماتیک در زمینه تولید و بروزرسانی اطلاعات مکانی و نیز تولید سخت افزارها و نرم افزارهای تخصصی این حوزه توسط تیم تخصصی سازمان نقشه برداری کشور ارائه گردید. 

تولید نقشه های مرتبط با موضوع سیل، ارائه انواع اطلاعات مکانی به منظور مدیریت ریسک، فرونشست و رانش زمین و نیز برنامه سازمان نقشه برداری کشور در توسعه شبکه ایستگاههای ژئودینامیک از جمله موارد مطروح شده در این نشست بود. 

در پایان این جلسه مقرر گردید در راستای توسعه خدمات مکان مبنا با موضوع مدیریت بحران پروژه های مطالعاتی مشترک فی مابین نهادهای شرکت کننده در جلسه انجام و دسترسی به داده های مکانی مرتبط با مدیریت بحران در بستر ژئوپرتال سازمان نقشه برداری کشور برای نهادهای فوق فراهم آید. 

بعد از جلسه نخست، جلسه دیگری در محل شورای شهر رشت برگزار و دکتر رمضانپورنرگسی  رییس شورای شهر گیلان ضمن اعلام ضرورت ورود به حوزه شهر هوشمند در جهت مدیریت بهینه و توسعه خدمات شهری شهر رشت، بر ضرورت تعاملات بیش از پیش فی مابین آن شورا و سازمان نقشه برداری کشور تاکید نمود. 

بر همین اساس نمونه اقدامات انجام شده توسط سازمان نقشه برداری کشور در حوزه های عکسبرداری هوایی از شهر رشت و استان گیلان، تولید انواع نقشه و اطلاعات مکانی، نقش شهرداری ها در گویاسازی نقشه های تولیدی توسط سازمان، خدمات ژئوپرتال سازمان و نیز برنامه های آتی سازمان نقشه برداری کشور در موضوع بروزنگهداری نقشه های پوششی و تصویربرداری هوایی، ارائه و مورد استقبال قرار گرفت. 

در خاتمه این نشست کاربردی نیز مقرر گردید سازمان نقشه برداری کشور همکاری های لازم با شورای شهر رشت در موضوع توسعه شهر هوشمند از طریق تسهیل در دسترسی به داده های مکانی شهر رشت را به عمل آورد.
https://www.ncc.gov.ir/vdce.78xbjh8xf9bij.html
ncc.gov.ir/vdce.78xbjh8xf9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی