کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

از این پس جلسات کمیسیون معین شورای عالی نقشه‌برداری به صورت مستمر برگزار می‌شود تا بستر تصمیم گیری ها در شورای عالی نقشه برداری و هیأت وزیران هموارتر شود

9 دی 1399 ساعت 20:01

از این پس جلسات کمیسیون معین شورای عالی نقشه‌برداری به صورت مستمر برگزار می‌شود تا بستر تصمیم گیری ها در شورای عالی نقشه برداری و هیأت وزیران هموارتر شود


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، ظهر امروز نشست اعضای کمیسیون معین شورای عالی نقشه‌برداری  با ریاست دکتر جعفرزاده ایمن آبادی پس از  یک سال برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور و کمیسیون معین و دبیر شورای عالی نقشه‌برداری ضمن ‌ابراز خرسندی به جهت تشکیل این جلسه پس از مدتها  رکود؛ بر لزوم تشکیل مستمر جلسات کمیسیون معین و برنامه‌ریزی برای تشکیل شورای عالی تأکید نمود.

 قبل از ورود به دستور جلسه با توجه به تغییر اکثر اعضای کمیسیون معین نسبت به آخرین جلسه تشکیل شده، مستندات قانونی کمیسیون معین و گزارشی از جلسات پیشین  این کمیسیون ارائه و جهت طرح در جلسه آتی شورای عالی نقشه‌برداری مصوبات پیشین مورد بررسی قرار گرفت.

تدوین " چشم‌انداز و نقشه ‌راه نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی کشور" ، طرح "گرید ملی"،طرح جامع  “تهیه و بازنگری نقشه‌های بزرگ مقیاس شهرها که موضوع ماده 24  ضوابط فنی توسعه دولت الکترونیک که مصوب سال گذشته بود موضوعات مهمی بود که از سوی نمایندگان دستگاه های ذیربط و عضو کمیسیون معین مورد بررسی قرار گرفت.

البته  گذشت زمان ، به روز نبودن و تکمیل نبودن گزارش پیشین منجر به تأکید دکتر جعفرزاده بر لزوم تشکیل مجدد کارگروهی برای تدوین چشم‌انداز و نقشه ‌راه نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی کشور با توجه به تطبیق نقشه راه شد.

همچنین در راستای تهیه پیش نویس  اصلاح آیین نامه شرح وظایف شورای عالی نقشه برداری  بندهایی از آیین نامه مذکور  مورد بحث و بررسی اعضای کمیسیون معین در نشست امروز بود.

در بخش دیگر این جلسه پیشینه و نتایج گزارش 4 کارگروه امنیت، صلاحیت، استاندارد و ایمنی پهباد و  نقش سازمان نقشه برداری کشور در دستورالعمل‌های اجرایی وسایل پرنده فوق سبک کنترل از راه دور نظامی  ارائه و به ساماندهی و تعیین تکلیف مجوز  فعالیت‌های مرتبط با فتوگرامتری پهباد پرداخته شد.

پس از مذاکرات و بررسی های صورت گرفته دکتر جعفرزاده ضمن تأکید بر لزوم تشکیل گروه کاری توسط دبیرخانه شورای عالی با مشارکت اعضای حقیقی و حقوقی یا نمایندگان دستگاه های عضو کمیسیون معین برای تدوین چشم‌انداز و نقشه ‌راه نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی کشور گفت:« باید طرح مصوبه "گرید ملی" در شورای‌عالی نقشه‌برداری کشور ارائه شود و  طرح جامع تهیه و بازنگری نقشه‌های بزرگ مقیاس شهرها، موضوع ماده 24  ضوابط فنی توسعه دولت الکترونیک با تعرفه های سال 99 نیز پس از بازبینی  در شورای‌عالی نقشه‌برداری کشور  مطرح گردد.»

وی در ادامه خاطر نشان کرد:«باید گروه کاری از بطن کمیسیون معین مأمور  شود تا پیش نویس اصلاح آیین نامه تدوین و  وظایف شورای عالی توسط دبیرخانه شورای عالی با مشارکت اعضای حقیقی و حقوقی  و نمایندگان آنها تنظیم شده و نتایج بررسی در جلسه بعدی کمیسیون معین با رویکرد اعمال حداقل تغییرات ارائه شود.»

در خاتمه از سوی دکتر جعفرزاده رییس کمیسیون معین مقرر شد تا با تشکیل گروه کاری دیگری؛ مجددا نتایج گزارش گارگروه های سابق پهباد با محوریت سازمان جغرافيايي نيروهاي مسلح  بررسی و نتایج در جلسه بعدی کمیسیون معین مطرح و تشریح شود.

گفتنی است دستگاه هایی همچون وزارت کشور، وزارت نفت، وزارت نیرو، وزارت ارتباطات، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان زمین شناسی کشور، جامعه نقشه برداران و... عضو این کمیسیون مهم هستند که دبیرخانه آن در سازمان نقشه برداری کشور است و ذیل شورای عالی نقشه برداری کشور میباشد


کد مطلب: 3313

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/gallery/3313/1/این-جلسات-کمیسیون-معین-شورای-عالی-نقشه-برداری-صورت-مستمر-برگزار-می-شود-بستر-تصمیم-گیری-نقشه-برداری-هیأت-وزیران-هموارتر-شود

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir

1