Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۴
کد مطلب : ۳۳۳۳
دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی در مراسم گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت شهید فخری زاده:

شهادت حاج قاسم سلیمانی تلنگری بود بر جامعه و مسئولین تا با دل و جان به مردم خدمت کنیم/ خاورمیانه مدیون سردار سلیمانی است

دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی، رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در مراسم گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت شهید فخری بیان کرد شهادت سلیمانی تلنگری بود بر جامعه و مسئولین تا با دل و جان به مردم خدمت کنیم.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، ظهر امروز مراسم گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت شهید فخری زاده در سالن شهدای هفتم تیر سازمان نقشه برداری کشور با حضور دکتر جعفرزاده رییس، معاونین، مدیران و پرسنل این سازمان برگزار شد.

در این مراسم معنوی و با شکوه پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی، چند قطعه در سوگ حضرت فاطمه زهرا (س) و نیز وصف رشادت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی توسط گروه تواشیح اجرا شد. در بخش دیگری از این مراسم چند کلیپ‌ از زندگی‏نامه و وصیت نامه شهید قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده به نمایش درآمد.  در ادامه نیز یکی از مداحان اهل بیت فضای مراسم را با ذکر ائمه عطرآگین نمود.

در ادامه مراسم دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی طی سخنانی با طرح این پرسش که چرا برای شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید فخری‌زاده و شهدای گرانقدر می‌بایست مراسم یادبود بگیریم؟ گفت:« با واکاوی در زندگی شهید سلیمانی درمی‌یابیم که این شهید والا مقام، مخلص و خدا ترس خود را وقف مردم و کشورش کرد و تابع مطلق ولی فقیه بود؛ اهل شعار نبود بلکه مرد عمل بود.»
 
وی افزود:«چطور شد که قاسم سلیمانی؛ قاسم سلیمانی شد؟ یعنی دیگر قرار نیست تکرار شود؟ قطعاً دیگر سردار سلیمانی تکرار نخواهد شد اما راه ایشان تداوم خواهد داشت. هر کسی خبر شهادت سردار سلیمانی را شنید فارغ از هر حزب، گروه، جناح و طبقه اجتماعی برای او اشک ریخت. امروز این اتفاق برای ما یک درس است که سردار سلیمانی چطور توانست اینگونه در دل مردم جای بگیرد؟»

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور با اشاره به رشادت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تأکید کرد: «شهادت حاج قاسم سلیمانی تلنگری بود بر جامعه و مسئولین تا حواسمان باشد مردم را فراموش نکنیم و هرچه در توان داریم در طبق اخلاص بگذاریم و به این مردم خدمت کنیم.»

وی با اشاره به اینکه منطقه و خاورمیانه مدیون رشادت‌ها و مقاومت‌های  شهید سلیمانی است، افزود:« انقلاب سفره‌ای‌ است که برای ما پهن شده و آنچه که باقی می‌ماند خدمت است. اگر با نیت قلبی و رضایت خدا به میدان آمده‌ایم باید همچون سلیمانی، مرد عمل باشیم و در سایه اراده و وفاق در تحقق اهداف و آرمان‌های امام راحل، انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش نمائیم. »

دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی در خاتمه سخنان خود، این سردار بزرگ را اسوه صبر، مقاومت و امنیت خواند و خاطر نشان کرد:« شهید حاج قاسم سلیمانی الگوی همه مردم می‌باشد؛ زیرا وی اهل شعار نبود و به گونه ای عمل نمود که دل مقام معظم رهبری(ره) و یک ملت شاد شد. امروز در نخستین سالگرد شهادت سردار دلها، همه ما با او و تمامی شهدا تجدید میثاق می‌بندیم که هرچه در توان داریم برای مردم شریف ایران، به کار گیریم.»

شایان ذکر است در پایان این مراسم با شکوه، تمثال شهید حاج قاسم سلیمانی که توسط فرزند یکی از پرسنل سازمان نقشه برداری کشور به تصویر کشیده شده است، بعنوان یادبود و گرامیداشت اولین سالگرد شهید سلیمانی به دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی،رئیس سازمان نقشه‌بردای کشور تقدیم شد.

گفتنی است نذر شله زرد نیز به نیت شادی روح همه شهدای اسلام بالاخص شهید سلیمانی و شهید فخری زاده نیز به همت پرسنل خدوم سازمان نقشه برداری کشور پس از این مراسم تهیه و توزیع شد.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.s0s2yt0ssa26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.s0s2yt0ssa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی