plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۵
کد مطلب : ۳۴۰۹
در هفتمین نشست کمیته سیلاب مطرح شد:

محصولات خروجی اقدام می‌توانند از طریق کمیته ارائه اطلاعات مکانی به کاربران ارائه گردند

در هفتمین نشست کمیته سیلاب مطرح شد محصولات خروجی اقدام می‌توانند از طریق کمیته ارائه اطلاعات مکانی به کاربران ارائه گردند
plusresetminus
در هفتمین نشست کمیته سیلاب که در تاریخ 5 بهمن ماه در سازمان نقشه برداری کشور با توجه به تصویب آئین نامه کمیته در جلسه قبل (جلسه ششم کمیته)، و براساس مصوبه شماره 6 جلسه پنجم کمیته، که قید گردیده بود پس از تصویب آئین نامه، مراحل انجام فرایند تدوین گردند، این جلسه به طرح اولیه موارد و موضوعات مرتبط پرداخته شد. 

در ابتدا به نمودار اولیه وپیشنهادی مراحل اقدام (پس از وقوع سیل)، مشابه شکل زیر پرداخته شد. در طی بررسی نمودار و نظردهی ها، مطرح گردید که محصولات خروجی اقدام می‌توانند از طریق کمیته ارائه اطلاعات مکانی به کاربران ارائه گردند. همچنین شرط "نیاز به عکس‌برداری" تمرکز بیشتری به عکس‌برداری پهپاد داشته باشد چون عموما در ایام سیل، هوا ابری بوده و امکان تصویربرداری هوائی میسر نمی‌باشد. همچنین گزینه "ندارد" از این شرط می‌تواند به فعالیت "دانلود تصاویر ماهواره ای" ارجاع داده شود.

در ادامه مطرح گردید که مناسب است کمیته در راستای سیاستگذاری، تعیین نماید که سازمان در چه سطحی از سطوح مدیریت بحران، باید وارد عمل شده و اقدامی نماید. همچنین موضوع ایجاد یک "تیم واکنش سریع" مورد بحث و بررسی قرار گرفت.در پایان مقرر گردید اعضاء محترم کمیته، با توجه به تعاریف اعلام شده از سوی پژوهشکده سوانح، در جلسه بعد، شرایط آغاز اقدام "تیم واکنش سریع" را مورد بررسی و تصویب قرار بدهند. اخطار زرد از سوی پژوهشکده سوانح شامل احتمال وقوع تعداد بالای 10 نفر فوتی، 100 نفر مصدوم، و 300 میلیارد تومان خسارت می‌باشد. اخطار نارنجی هم معادل مقادیر 10 برابر مقادیر قید شده در اخطار زرد بوده، و همچنین اخطار قرمز معادل با ده برابر مقادیر قیده شده در اخطار نارنجی است. همچنین در جلسات بعد، موضوع ساختار تیم واکنش سریع و اعضاء آن مورد بررسی و تصویب قرار بگیرد.
https://www.ncc.gov.ir/vdch.vnxt23nkwftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.vnxt23nkwftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی