plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۴
کد مطلب : ۳۸۳۸
دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی؛ در اولین نشست مشترک با حوزه‌ها و واحدهای زیرمجموعه معاونت فنی و تولید اطلاعات مکانی در سال 1400 بیان کرد:

تغییر نگاه‌ها به سازمان نقشه برداری کشور و نگرش مثبت مسئولین کشوری و لشگری به این سازمان؛ مرهون زحمات و تلاش‌های بی وقفه تمام متخصصین این سازمان است

دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی؛ در اولین نشست مشترک با حوزه‌ها و واحدهای زیرمجموعه معاونت فنی و تولید اطلاعات مکانی در سال 1400 بیان کرد:«تغییر نگاه‌ها به سازمان نقشه برداری کشور و نگرش مثبت مسئولین کشوری و لشگری به این سازمان؛ مرهون زحمات و تلاش‌های بی وقفه تمام متخصصین این سازمان است.»
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، اولین جلسه مشترک رئیس سازمان نقشه برداری کشور با مدیران پایه، میانی و ارشد حوزه و تمامی واحدهای زیرمجموعه­ معاونت فنی و تولید اطلاعات مکانی در سال 1400؛ طی دو روزکاری در روزهای یکشنبه و سه شنبه، پنجم و هفتم اردیبهشت ماه برگزار شد.
محورهای مورد بحث در این نشست تخصصی؛ ارائه گزارش اهم اقدامات صورت گرفته، نتایج و دستاوردهای شاخص سال 1399 توسط روسای ادارات و مدیران فنی و همچنین طرح ها، برنامه ها و اهداف مهم سال 1400 بود.

طی دو روز کاری فشرده و بر اساس برنامه زمانی مشخص؛ رؤسای ادارات، رؤسای کمیته ها و کارگروه ها؛ معاونین مدیران؛ مدیران کل حوزه های معاونت فنی و در نهایت معاون فنی و تولید اطلاعات مکانی سازمان؛ گزارش جامعی از آنچه در سال 1399 بدست متخصصین این حوزه رقم خورده است را ارائه نمودند. در پایانِ هر گزارش، برنامه ها و طرح های آتی بخش های زیر مجموعه این معاونت برای سال 1400 در حوزه اطلاعات مکانی و صنعت ژئوماتیک و به ویژه در حوزه تولید نقشه و اطلاعات مکانی برای ریاست سازمان تشریح شد. در این راستا ملاک؛ عمل به شعار امسال(تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها) بود.

از نکات مهمی که در این نشست حاصل گردید اینکه مقرر شد، باقیمانده عملیات هیدورگرافی خلیج فارس در سال 1400 به اتمام برسد تا شاهد تهیه بانک اطلاعاتی کاملی از چارتهای دریایی حوزه خلیج فارس باشیم.

دکتر جعفرزاده ایمن آبادی، ضمن اظهار نظر پیرامون سامانه هدی به عنوان یکی از ابزارهای فنی اقتدار سازمان نقشه برداری کشور؛ بیان کرد: اداره کل زمین‌سنجی و نقشه برداری زمینی، با پیگیری جدی به توسعه سامانه هدی، نقاط قوت آن را پر رنگ تر نموده و این توسعه را جزو اهداف مهم سال 1400 قرار دهد. تکمیل بانک جامع فرونشست برای کشور از دیگر موارد مصوب در این نشست بود.

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور همچنین خاطر نشان کرد: «با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب، سال 1400 را سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نام‌گذاری فرموده‌اند؛ با توجه نقش و وظایف حاکمیتی سازمان نقشه‌برداری کشور در هدایت و حمایت حوزه ژئوماتیک و مهندسی نقشه‌برداری؛ در راستای اشتغال‌زایی و مانع‌زدایی، بسیاری از فعالیتهای اجرایی و تصدی‌گری این سازمان، از طریق برون‌سپاری و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اجرایی شود تا شاهد رونق بیش از پیش صنعت ژئوماتیک در کشور باشیم.

تولید نقشه‌های بزرگ مقیاس برای شهرهای تازه ایجاد شده و شهرهایی که فاقد نقشه هستند؛ همچنین توسعه طرح بروز رسانی نقشه های پوششی و انجام عکسبرداری هوایی نیز؛ از دیگر هدف‌گزاری‌های اجرایی برای معاونت فنی و تولید اطلاعات مکانی در سال 1400 بود.

با پیشنهاد مدیران‌کل حوزه معاونت فنی و تولید اطلاعات مکانی و با استقبال ریاست سازمان از این پیشنهاد و همچنین اعلام موافقت ایشان مبنی بر ایفای نقش هرچه بهتر سازمان در مبحث مهم مدیریت بحران؛ مقرر شد تا در خصوص ایجاد مرکز مانیتورینگ و اعلام هشدار در زمینه های مخاطرات زمینی مانند فرونشست، زلزله و آتش فشان؛ مخاطرات آبی همانند سیل و سونامی و طوفانهای دریایی و سایر مخاطرات مانند خشکسالی و پدیده گرد و غبار مطالعات لازم سریعا صورت پذیرد و در سال 1400 اجرایی گردد تا با پایش یکپارچه و همزمان کلیه مخاطرات؛ پیش هشدارها و اطلاع رسانی ها از این مرکز منحصر به فرد در کشور سریع‌‌تر صورت پذیرد.

در این نشست، مهندس بکتاش؛ معاون فنی و تولید اطلاعات مکانی سازمان نقشه‌برداری کشور نیز ضمن ارایه جمع بندی نهایی از عملکردهای شاخص این معاونت در سال 1399؛ به بیان عناوین مواردی که قرار است در سال 1400 از طریق برون‌سپاری به انجام رسد و برنامه‌های کلی این معاونت پرداخت و برنامه‌های جامعی در حوزه تولید نقشه و اطلاعات مکانی نیز ارایه نمود. در انتهای نشست؛ ریاست سازمان از عملکرد مثبت تمام حوزه های فنی این معاونت اظهار رضایت نمود و بر توسعه فعالیتها در سال جاری تاکید نمود.
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.s0s2yt0jja26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.s0s2yt0jja26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی