plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۶
کد مطلب : ۳۸۹۶
30 اردیبهشت، روز ملی جمعیت گرامی باد:

به مناسبت 30 اردیبهشت، روز ملی جمعیت، مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی معرفی می‌کند

اطلس ملی جمعیت که توسط مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی در سازمان نقشه‌برداری کشور تهیه و تولید شده است، معرفی می‌شود.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی، اطلس ملی جمعیت را معرفی می‌کند.اطلس‌های ملی مجموعه‌ای مدون از نقشه‌ها، نمودارها، تصاویر و گزارش‌های مربوط به یک یا چند موضوع هستند که با نظمی خاص در کنار هم چیده شده و به‌راحتی می‌توانند جایگزین ده‌ها جلد کتاب و گزارش فنی شوند. این اطلس‌ها با روش‌های نوین و با استفاده از جدیدترین نرم افزارها بر اساس آخرین اطلاعات و آمار گردآوری شده در سطح کشور تهیه می‌شوند.
سازمان نقشه­‌برداری کشور، اطلس ملی جمعیت را در سال 1375 (نگارش اول)، در سال 1377 (نگارش دوم) و در سال 1389 (نگارش سوم) تهیه و تدوین کرده است، نگارش چهارم این اطلس نیز بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395، در دست تهیه می‌­باشد. برخی از مباحث و شاخص‌هایی که در این اطلس در سطح کشور مورد بررسی قرار گرفته‌اند شامل عناوین زیر می‌باشند:
ترکیب و تغییرات جمعیت، حرکات جمعیت، ازدواج و طلاق، آموزش و اشتغال و جمعیت غیر ساکن، توزیع و تراکم جمعیت، نرخ رشد جمعیت، گروه­‌های عمده سنی، هرم سنی، میانگین و میانه سنی، بعد خانوار، بار تکفل، وضعیت زناشویی، تعداد مهاجران شهری و روستایی، وضعیت سواد، وضعیت اشتغال، پراکندگی عشایر و....
 نمونه‌هایی از صفحات داخلی اطلس ملی جمعیت (نگارش سوم) در زیر نمایش داده شده است.

 
https://www.ncc.gov.ir/vdch.wnxt23n6-ftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.wnxt23n6-ftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی