plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۶
کد مطلب : ۳۹۰۲
27 اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی:

به مناسبت 27 اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی، مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی معرفی می‌کند

اطلس ملی ارتباطات که توسط مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی در سازمان نقشه‌برداری کشور تهیه و تولید شده است، معرفی می‌شود.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی، اطلس ملی ارتباطات را معرفی می‌کند.اطلس‌های ملی مجموعه‌ای مدون از نقشه‌ها، نمودارها، تصاویر و گزارش‌های مربوط به یک یا چند موضوع هستند که با نظمی خاص در کنار هم چیده شده و به‌ راحتی می‌توانند جایگزین ده‌ها جلد کتاب و گزارش فنی شوند. این اطلس‌ها با روش‌های نوین و با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها بر اساس آخرین اطلاعات و آمار گردآوری شده در سطح کشور تهیه می‌شوند.
سازمان نقشه­‌برداری کشور، اطلس ملی ارتباطات را در سال 1379 (نگارش اول) و در سال 1394 (نگارش دوم) تهیه و تدوین کرده است. برخی از مباحث و شاخص‌هایی که در این اطلس در سطح کشور مورد بررسی قرار گرفته‌اند شامل عناوین زیر می‌باشند:
دفاتر خدمات ارتباطی، صندوق پستی منصوبه، حجم مرسولات پستی، وضعیت تلفن ثابت منصوبه، وضعیت تلفن همگانی، روستاهای دارای ارتباط تلفنی، وضعیت اپراتور همراه اول، وضعیت اپراتور ایرانسل و رایتل، روند خطوط پرسرعت اینترنت، وضعیت فیبر نوری، وضعیت انتشار روزنامه، هفته‌نامه، ماهنامه، میزان تولید برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی و اینترنتی و ...
 نمونه‌هایی از صفحات داخلی اطلس ملی ارتباطات (نگارش دوم) در زیر نمایش داده شده است.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcf.xdmiw6d10giaw.html
ncc.gov.ir/vdcf.xdmiw6d10giaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی