plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۰
کد مطلب : ۳۹۱۵
در دومین نشست کمیته هماهنگی طرح‌ها و پروژه‌های فنی صورت گرفت:

بررسی گزارش طرح‌های فنی اجرایی و جاری در سازمان نقشه برداری کشور

در دومین نشست کمیته هماهنگی طرح‌ها و پروژه‌های فنی؛ گزارش طرح‌های فنی اجرایی و جاری در سازمان نقشه برداری کشور بررسی شد.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در این نشست و بدنبال دعوت دبیر کمیته برای ارائه گزارش فعالیت های فنی جاری در بخش های مختلف سازمان، مسئولین مدیریت‌های نقشه‌برداری زمینی‌، نقشه‌برداری هوایی‌، GIS ، خدمات فنی، آبنگاری، نظارت، کارتوگرافی سازمان به اهم نکات قابل ذکر در فعالیت های قبلی و جاری پرداخته  و پس از بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعاتی چون لزوم نیازسنجی و بروزنگه‌داری اندکس‌ها در زمینه SDI ، شبکه‌های مبنایی و فرونشست، مشکلات موجود در عدم نهایی بودن داده‌ها تبادل در بستر SDI  و لزوم تدوین دستورالعمل های لازم در امر تبادل داده، همچنین تعریف و ترسیم روش انجام کار، سرویس‌های ایجاد‌شده و در دسترس کاربران در حوزه ارائه خدمات فنی و محصولات، اندکس عکسهای پوششی دهه 40 و.... و نیز فعالیت های جاری در حوزه تهیه اندکس از محصولات موجود و مشکلات پیش‌رو پرداختند. 

از دیگر نکاتی که در این جمع مطرح گردید آماده بودن اندکس 62 چارت از طرف حوزه آبنگاری برای ورود به SDI و نیز آمادگی ارسال متادیتا‌ها مورد تایید اداره کل  GIS برای پروژه‌های نظارت از 96 به بعد بود . در ادامه در مورد نقاط ماندگار و تهیه اندکس آنها و ضرورت تست ژئوئید، فعالیت های کارتوگرافی در تهیه اندکس محصولات برای استفاده در سامانه رسا در زیرپورتالIranSDI و توجه بیشتر به پایگاه نام های جغرافیایی و اضافه شدن آوانگاری به عوارض پایگاه داده‌های مکانی ‌GIS گزارشاتی ارائه گردید.

این کمیته پس از استماع گزارشات و تبادل نظرهای مطرح با جمع‌بندی چهار مصوبه در حوزه فعالیت های مرتبط به SDI در مدیریت های مختلف سازمان منجمله تشکیل کارگروه مشترک نقشه‌برداری زمینی و GIS جهت فعالیت در حوزه تهیه توابع تحلیلی برای فرونشست جلسه خود را به پایان رساند.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcj.vetfuqehisfzu.html
ncc.gov.ir/vdcj.vetfuqehisfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی