plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰
کد مطلب : ۴۰۳۷
اداره کل زمین سنجی و نقشه برداری زمینی خبر داد:

آغاز فرآیند عملیات گویاسازی منطقه شهری قشم و حومه آن

اداره گردآوری اطلاعات توصیفی 
plusresetminus
آغاز فرآیند عملیات گویاسازی منطقه شهری قشم و حومه آن

لزوم تهیه نقشه و اطلاعات جغرافیایی در مقیاس 1:2000 از تمامی مناطق شهری بعنوان یکی از اهداف و فعالیت های اصلی سازمان نقشه برداری کشور تعریف گردیده است. این امر مطابق برنامه ریزی انجام گرفته می بایستی بصورت مداوم عملیاتی گردیده و انجام گردد. داده ها و اطلاعات موجود در نقشه ها از دو فاز مکانی و توصیفی تشکیل گردیده است. داده های مکانی از طرق مختلف نظیر عملیات فتوگرامتری و نقشه برداری زمینی گردآوری شده و اطلاعات توصیفی آنها از طریق فرآیند گویاسازی( تفسیر عکس های هوایی و تصاویر ماهواره ای) انجام می گردد.
در سال های اخیر پروژه تهیه نقشه در مقیاس 1:2000 از جزیره قشم ابتدا با انجام عملیات تبدیل عکس به نقشه توسط اداره کل نقشه برداری فضایی و هوایی انجام گردیده و جهت تکمیل اطلاعات توصیفی عوارض تصاویر تبدیل شده در اختیار اداره کل زمین سنجی و نقشه برداری زمینی / اداره اطلاعات توصیفی قرار گردیده است.
بدین منظور از اوایل خرداد ماه 1400 همکاران اداره اطلاعات توصیفی برنامه ریزی های لازم جهت اعزام مامور بمنظور گردآوری داده های توصیفی از منطقه شهری جزیره قشم و حومه آن را بعنوان فعالیت اصلی خود قرار داده است. شایان ذکر است با توجه به عظیم بودن محدوده جزیره قشم در فرآیند تبدیل عوارض و گویاسازی آنها بصورت متناوب و پس از اتمام هر مرحله انجام می گردد.

 • 1

  1

 • 2

  2

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

https://www.ncc.gov.ir/vdcf.mdjiw6dxegiaw.html
ncc.gov.ir/vdcf.mdjiw6dxegiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی