کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

14 مهرماه، روز دامپزشکی گرامی باد:

به مناسبت روز دامپزشکی، اطلس ملی دامپروری معرفی شد

14 مهر 1400 ساعت 8:00

به ‌مناسبت روز دامپزشکی، اطلس ملی دامپروری که توسط مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی در سازمان نقشه‌برداری کشور تهیه و تولید شده است، معرفی شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی به ‌مناسبت روز دامپزشکی، اطلس ملی دامپروری را معرفی کرد.اطلس‌های ملی مجموعه‌ای مدون از نقشه‌ها، نمودارها، تصاویر و گزارش‌های مربوط به یک یا چند موضوع هستند که با نظمی خاص در کنار هم چیده شده و به‌ راحتی می‌توانند جایگزین ده‌ها جلد کتاب و گزارش فنی شوند. این اطلس‌ها با روش‌های نوین و با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها بر اساس آخرین اطلاعات و آمار گردآوری شده در سطح کشور تهیه می‌شوند.
سازمان نقشه­‌برداری کشور، اطلس ملی دامپروری را در سال 1378 (نگارش اول) و در سال 1387 (نگارش دوم) تهیه و تدوین کرده است.
برخی از مباحث و شاخص‌هایی که در این اطلس در سطح کشور مورد بررسی قرار گرفته‌اند شامل عناوین زیر می‌باشند:
پراکندگی دام و طیور و زنبور عسل در کشور، میزان تولید و منابع تولید، خدمات پشتیبانی و بهداشت دام و دامپزشکی در کشور ،تعداد دام‌­های سبک و سنگین، تعداد و ظرفیت مرغداری‌ها و واحدهای تولیدکننده شیر خام، تعداد و ظرفیت کارخانجات شیر، خوراک دام و طیور، میزان تولید گوشت قرمز و پشم گوسفند، میزان واکسیناسیون دام­‌ها، پوشش کنترل کیفی و بهداشتی تولیدات خام دامی، معالجات و عملیات درمانگاهی دام و طیور، درمانگاه‌های اختصاصی و آزمایشگاه بخش خصوصی دامپزشکی، دامپزشکان شاغل در بخش دولتی و خصوصی و...
 


کد مطلب: 4683

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/gallery/4683/1/مناسبت-روز-دامپزشکی-اطلس-ملی-دامپروری-معرفی

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir