Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب : ۴۶۸۳
14 مهرماه، روز دامپزشکی گرامی باد:

به مناسبت روز دامپزشکی، اطلس ملی دامپروری معرفی شد

به ‌مناسبت روز دامپزشکی، اطلس ملی دامپروری که توسط مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی در سازمان نقشه‌برداری کشور تهیه و تولید شده است، معرفی شد.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی به ‌مناسبت روز دامپزشکی، اطلس ملی دامپروری را معرفی کرد.اطلس‌های ملی مجموعه‌ای مدون از نقشه‌ها، نمودارها، تصاویر و گزارش‌های مربوط به یک یا چند موضوع هستند که با نظمی خاص در کنار هم چیده شده و به‌ راحتی می‌توانند جایگزین ده‌ها جلد کتاب و گزارش فنی شوند. این اطلس‌ها با روش‌های نوین و با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها بر اساس آخرین اطلاعات و آمار گردآوری شده در سطح کشور تهیه می‌شوند.
سازمان نقشه­‌برداری کشور، اطلس ملی دامپروری را در سال 1378 (نگارش اول) و در سال 1387 (نگارش دوم) تهیه و تدوین کرده است.
برخی از مباحث و شاخص‌هایی که در این اطلس در سطح کشور مورد بررسی قرار گرفته‌اند شامل عناوین زیر می‌باشند:
پراکندگی دام و طیور و زنبور عسل در کشور، میزان تولید و منابع تولید، خدمات پشتیبانی و بهداشت دام و دامپزشکی در کشور ،تعداد دام‌­های سبک و سنگین، تعداد و ظرفیت مرغداری‌ها و واحدهای تولیدکننده شیر خام، تعداد و ظرفیت کارخانجات شیر، خوراک دام و طیور، میزان تولید گوشت قرمز و پشم گوسفند، میزان واکسیناسیون دام­‌ها، پوشش کنترل کیفی و بهداشتی تولیدات خام دامی، معالجات و عملیات درمانگاهی دام و طیور، درمانگاه‌های اختصاصی و آزمایشگاه بخش خصوصی دامپزشکی، دامپزشکان شاغل در بخش دولتی و خصوصی و...
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcc.4q0a2bqe1la82.html
ncc.gov.ir/vdcc.4q0a2bqe1la82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی