Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳
کد مطلب : ۴۸۰۸
همزمان با گرامیداشت هفته بسیج:

نخستین یادواره هفت شهید والا مقام سازمان نقشه برداری کشور متبرک به عطر حضور پیکر مطهر یک شهید گمنام شد

همزمان با گرامیداشت هفته بسیج؛ نخستین یادواره هفت شهید والا مقام سازمان نقشه برداری کشور متبرک به عطر حضور پیکر مطهر یک شهید گمنام شد. پیکر این شهید گمنام 17 ساله که در عملیات بدر در شرق دجله به شهادت رسیده بود، بر روی دستان خادمین حرم مطهر امام رضا(ع) و پرسنل سازمان نقشه برداری کشور قرار گرفت.
plusresetminus
 
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، صبح امروز1 آذر به مناسبت روز بسیج مستضعفین با حضور خانواده های هفت شهید والا مقام سازمان نقشه برداری کشور، سرهنگ اصحاب کریمی مادر شهیدان خالقی پور و پرسنل و فرزندان شهید شاغل در این سازمان با شکوه و جلا برگزار گردید.
 
دکتر جاویدانه سرپرست سازمان نقشه برداری کشور در آغاز مراسم انتصاب به شهید را باعث افتخار و مباهات خواند و گفت:«برگزاری مراسم یادواره برای ما صرفاً یک تذکر و تعلیم است. چرا که شهدا وظایفشان را شناختند، درک کردند و برای آن جنگیدند و به درجه والای شهادت نائل آمدند. امروز ما نیز باید در سنگر دیگری وظایف خود را بدانیم و برای تحقق اهداف ملی تلاش کنیم.»
 
وی درباره مشارکت و سهم سازمان نقشه برداری کشور در جنگ تحمیلی گفت:« یکی از اقدامات سازمان نقشه برداری کشور تهیه نقشه یک ده هزارم خوزستان در سخت ترین شرایط حاکم بر کشور بود که افتخار بزرگی به شمار می آید.»
 
 سرهنگ کریمی فرمانده قرارگاه شهید اسداللهی سپاه تهران بزرگ در بخشی از این مراسم ضمن گرامیداشت هفته بسیج و رشادت های رزمندگان بسیجی هشت سال دفاع مقدس، یادواره هفت شهید سازمان نقشه برداری کشور را ارزشمند و در جهت زنده نگه داشتن جان فشانی های همه شهدای  انقلاب دانست و گفت:«دفاع مقدس دفاع جانانه درمقابل کسانی بود که تا دندان مسلح بودند و از سوی 42 کشور دیگر حمایت می شدند.»
وی افزود:« در تمام جنگهای دنیا سربازان جنگی حمله می کنند تا اهداف خود را محقق کنند. اما هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی در کشور ما فرق داشت و آن هم رشد تفکر ایثار و گذشت بود.»

در ادامه از خانواده های هفت شهید والا مقام این سازمان،  فرزندان شهید شاغل در سازمان و مادر شهیدان خالقی پور که سه فرزند خود را در جنگ تقدیم نموده بود، تقدیر بعمل آمد.

در خاتمه خانواده های شهدا، پرسنل سازمان نقشه برداری کشور همراه با خادمین حرم امام رضا (ع) با پیکر شهید گمنام وداع کردند تا پیکر مطهر این شهید در معراج شهدا رجعت نماید.
 
 
 
  
 
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcb.gbaurhbwwiupr.html
ncc.gov.ir/vdcb.gbaurhbwwiupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی