کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در راستای تحقق اهداف ملی مدیریت بحران کشور صورت گرفت:

آغاز دور جدید همکاری‌های سازمان نقشه برداری کشور و وزارت راه، مسکن و شهرسازی

14 آذر 1400 ساعت 10:24

در راستای تحقق اهداف ملی مدیریت بحران کشور دور جدید همکاری‌های سازمان نقشه برداری کشور و وزارت راه، مسکن و شهرسازی آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در راستای انعقاد تفاهم نامه های مشترک بین دستگاهی اولین جلسه مشترک با محوریت بند ض ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران کشور و با حضور نمایندگان سازمان نقشه برداری کشور در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بر گزار گردید.

در این جلسه که مهندس بکتاش معاون فنی و تولید اطلاعات مکانی ، دکتر سعادت مدیرکل ژئودزی و نقشه برداری زمینی و دکتر نانکلی رئیس اداره ژئودزی و ژئودینامیک سازمان حضور داشتند، ضمن معرفی و تشریح عملکرد سازمان در حوزه های مختلف و مدیریت بحران توسط معاون فنی سازمان، پیشنهاداتی نیز مطرح شد که مورد استقبال نمایندگان دستگاه های اجرایی قرار گرفت.

در پایان این نشست مقرر گردید در جلسه آینده که به میزبانی سازمان نقشه برداری کشور برگزار خواهد شد ، موضوع پایش پدیده فرونشست و سایر مخاطرات در کشور و نقش همه دستگاه های اجرایی ذیربط مورد بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری نهایی قرار گیرد.

شایان ذکر است قانون مدیریت بحران کشور با 26 ماده به منظور ارتقای توانمندی جامعه در امور پیش‌بینی و پیشگیری، کاهش خطر و آسیب‌پذیری و پاسخ موثر در برابر مخاطرات طبیعی، حوادث و بحران‌ها و نیز تامین ایمنی تدوین شده است که ماده 14 آن به وظایف دستگاهها و نهادهای مسئول در مدیریت بحران می‌پردازد. در بند ض ماده 14 وظایف وزارت راه، مسکن و شهرسازی تشریح شده است و این دستگاه مسئول برای انجام تکالیف و مأموریت خود در این حوزه با انعقاد تفاهم نامه همکاری از ظرفیت فنی سازمان نقشه برداری کشور بهره خواهد گرفت.


کد مطلب: 4841

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/gallery/4841/1/آغاز-دور-جدید-همکاری-های-سازمان-نقشه-برداری-کشور-وزارت-راه-مسکن-شهرسازی

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir

1