کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

درشصت و یکمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری کشور بررسی شد:

پیش نویس سند چشم‌انداز، اهداف و راهبردهای نظام نقشه‌برداری کشور و لزوم هم افزایی بین دستگاه ها در حوزه شبکه های GNSS

1 دی 1400 ساعت 11:59

درشصت و یکمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری کشور ،پیش نویس سند چشم‌انداز، اهداف و راهبردهای نظام نقشه‌برداری کشور و لزوم هم افزایی بین دستگاه ها در حوزه شبکه های GNSS مورد بررسی نمایندگان دستگاه های اجرایی عضور این کمیسیون قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، شصت و یکمین نشست کمیسیون معین در روز سه شنبه مورخ 30 آذرماه 1400 به ریاست دکتر جاویدانه، سرپرست سازمان نقشه برداری کشور با دو دستور کار مهم برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر جاویدانه سرپرست سازمان نقشه‌برداری کشور و رئیس کمیسیون معین و دبیر شورای عالی نقشه‌برداری ضمن ‌ابراز خرسندی به جهت تشکیل این جلسه؛ به تشکیل مستمر و هرچه بیشتر جلسات کمیسیون معین جهت ارتقاء خدمات به جامعه مهندسی نقشه برداری تأکید نمود.

 مهندس بکتاش، معاون فنی و تولید اطلاعات مکانی و دبیر کمیسیون معین با شروع دستور جلسه به بررسی دستور اول جلسه «پیش نویس سند چشم‌انداز، اهداف و راهبردهای نظام نقشه‌برداری کشور» پرداخت. این سند قبلا در کارگروه تخصصی ذیل کمیسیون معین مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود. در این جلسه نیز مقرر شد برای تصویب نهایی و ابلاغ به شورای عالی نقشه برداری کشور ارجاع شود که با ارائه نظر اعضا  برخی از بندهای سند و همچنین به جهت حساسیت و اهمیت سند مذکور به درخواست اکثریت اعضاء، مهلت یک هفته­ ای برای نهایی سازی سند و اعلام نظر از سوی کلیه اعضا مصوب گردید. 

گفتنی است در یکصد و بیست و یکمین جلسه شورای عالی نقشه برداری کشور که  29 خرداد 1400 به میزبانی این سازمان برگزار شده بود،یکی از مصوبات آن نشست این بود تا جهت جلوگیری از موازی کاری و افزایش بهره وری از توان، ظرفیت و امکانات کشور؛ سازمان نقشه برداری کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح مکلف به تلفیق شبکه یکپارچه تعیین موقعیت آنی ماهواره ای (GNSS) بر اساس ضوابط و مقررات مرجع مختصات ملی کشور باشند.

پیرو این مصوبه، دستور کار دوم جلسه به بررسی «هم افزایی دستگاه ها در شبکه‌های تعیین موقعیت آنی ماهواره ای (GNSS)» اختصاص داده شد. در راستای اجرای سومین مصوبه یکصد و بیست و یکمین جلسه شورای عالی نقشه برداری کشور و به استناد بند (1-4) از ماده یک آیین نامه داخلی شورای عالی نقشه برداری کشور مصوب شد گروه کاری تخصصی GNSS ذیل دبیرخانه شورای عالی نقشه برداری و با عضویت نمایندگان سازمان نقشه برداری کشور، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت کشور و یک نماینده از طرف نهادهای غیردولتی با هدف بررسی نحوه ساماندهی و راهکارهای به اشتراک گذاری و هم افزایی بین دستگاه ها در حوزه شبکه های GNSS تشکیل گردد.

همچنین مقرر شد به دلیل حجم بالای دستور جلسات و همچنین نهایی سازی سند چشم‌انداز، اهداف و راهبردهای نظام نقشه‌برداری کشور جلسه فوق العاده آتی این کمیسیون دو هفته دیگر در محل سازمان نقشه برداری کشور برگزار شود.


کد مطلب: 4892

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/gallery/4892/1/پیش-نویس-سند-چشم-انداز-اهداف-راهبردهای-نظام-نقشه-برداری-کشور-لزوم-هم-افزایی-بین-دستگاه-حوزه-شبکه-های-gnss

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir