Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۲
کد مطلب : ۴۹۳۵
در شصت و دومین جلسه کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری کشور انجام گرفت:

بررسی پیش نویس سند چشم‌انداز، اهداف و راهبردهای نظام نقشه‌برداری کشور و مدل مفهومی الگوی SDI استانی

در شصت و دومین جلسه کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری کشور، پیش نویس سند چشم‌انداز، اهداف و راهبردهای نظام نقشه‌برداری کشور و مدل مفهومی الگوی SDI استانی توسط اعضای این کمیسیون بررسی شد.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، شصت و دومین نشست کمیسیون معین صبح امروز  20 دی ماه 1400 با حضور دبیر و اعضای این کمیسیون برگزار شد.

در شروع این نشست  مهندس بکتاش، معاون فنی و تولید اطلاعات مکانی سازمان نقشه برداری کشور و دبیر کمیسیون معین به بیان و تشریح دو دستور کار  مهم و فنی پرداخت. که مورد گفتگو و تبادل نظر و ارائه پیشنهادات تخصصی از سوی اعضا قرار گرفت. 

در بخش دیگر این جلسه اعضاء به بررسی نظرات عنوان شده از سوی سایر دستگاه های عضو کمیسیون درباره «پیش نویس سند چشم‌انداز، اهداف و راهبردهای نظام نقشه‌برداری کشور» پرداختند.

از آنجایی که این سند از اهمیت و جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است؛ بیشترین زمان این جلسه که بیش از چند ساعت به طول انجامید، به بحث و تبادل نظر پیرامون نهایی سازی سند اختصاص داده شد و در نهایت بخشی از سند، نهایی و مقرر گردید تا سایر نظرات در جلسه بعدی نهایی گردد.

گفتنی است در ادامه گزارش فنی از «مدل مفهومی الگوی SDI استانی و مدل داده‌های مرتبط» توسط دکتر مدد، مدیرکل سامانه ها و زير ساخت هاي اطلاعات مكاني ارائه شد که مورد توجه اعضاء قرار گرفت و مقرر گردید تا مدل مفهومی SDI استانی در اختیار سایر دستگاهها قرار گیرد تا مدل مفهومی با نظر آن دستگاه نهایی شود.

لازم به ذکر است کمیسیون معین به ریاست سازمان نقشه برداری کشور و عضویت چندین وزارت خانه و دستگاه اجرایی ذیل شورای عالی نقشه برداری کشور می باشد.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcc.1q0a2bqopla82.html
ncc.gov.ir/vdcc.1q0a2bqopla82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1