Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵
کد مطلب : ۵۴۵۱
در شصت و چهارمین جلسه کمیسیون معین انجام شد:

تصویب اولیه سند چشم انداز، اهداف و راهبردهای نظام نقشه برداری و اطلاعات مکانی کشور در افق 1420 در کمیسیون معین

در شصت و چهارمین نشست اعضای کمیسیون معین شورایعالی نقشه برداری در سازمان نقشه برداری کشور با حضور نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاه های عضو، نسخه نهایی سند « چشم انداز، اهداف و راهبردهای نظام نقشه برداری و اطلاعات مکانی کشور در افق 1420 » مورد تصویب اعضا قرار گرفت و به شورایعالی نقشه برداری کشور ارسال گردید.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، کمیسیون معین شورایعالی نقشه برداری کشور؛ امروز چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401 شصت و چهارمین جلسه خود را با حضور و مشارکت کلیه دستگاهها و نهادهای عضو در محل سازمان نقشه برداری کشور تشکیل داد. این جلسه با ریاست دکتر علی جاویدانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور به عنوان رئیس کمیسیون معین تشکیل شد و موارد مهمی در دستور کار قرار گرفت و به تصویب کلیه اعضاء رسید.
در شروع این نشست مهندس بکتاش، معاون فنی و تولید اطلاعات مکانی سازمان نقشه برداری کشور و دبیر کمیسیون معین به بیان و تشریح مراحل تدوین، اصلاح و بازنگری سند چشم انداز نظام نقشه برداری و اطلاعات مکانی کشور در افق 1420 پرداخت و در ادامه جلسه رئیس کمیسیون با تشکر از همکاری های صورت گرفته فیمابین کلیه دستگاههای عضو در مراحل اصلاح و بازنگری سند مذکور و رسیدن به سند جامع و مطلوب نظام نقشه برداری و اطلاعات مکانی کشور، با رای مثبت کلیه دستگاه ها و نهادهای عضو، سند را به تصویب کمیسیون رساند.
گفتنی است سند « چشم انداز، اهداف و راهبردهای نظام نقشه برداری و اطلاعات مکانی کشور در افق 1420 » پس از تصویب اولیه در کمیسیون معین جهت تصویب نهایی و ابلاغ به شورایعالی نقشه برداری کشور ارجاع می گردد.
پس از دستور کار اول؛ دو دستور کار دیگر کمیسیون مطرح شد. دستور کار دوم مربوط به ضوابط فتوگرامتری با پهپاد در ایران بود که مقرر گردید گروه کاری متشکل از سه سازمان نقشه برداری کشور، جغرافیایی نیروهای مسلح و ثبت اسناد و املاک کشور تشکیل شود و در خصوص ضوابط فتوگرامتری با پهپاد در ایران جلساتی برگزار شود و نتیجه نهایی در جلسه بعدی کمیسیون به سمع و نظر سایر دستگاهها برسد.
سپس مطابق دستورکار سوم، دبیر گروه کاری تخصصی  GNSSگزارشی از نتایج جلسات برگزار شده این گروه در خصوص هم افزایی شبکه های تعیین موقعیت آنی ارائه داد که مورد بحث و بررسی کلیه اعضاء قرار گرفت.
گفتنی است جلسه آتی کمیسیون معین در اواخر خرداد ماه تشکیل می گردد و مقرر شد موضوعات مربوط به هم افزایی شبکه های تعیین موقعیت آنی، طرح کاداستر دریایی و ضوابط فتوگرامتری با پهپاد در گروه های کاری ذیل کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد و نتایج نهایی جهت بحث در کمیسیون معین مطرح شود.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcg.n9nrak9tqpr4a.html
ncc.gov.ir/vdcg.n9nrak9tqpr4a.html
1