Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۲
کد مطلب : ۵۵۸۶
در شصت و ششمین نشست کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری کشور مطرح شد:

تأکید نمایندگان کمیسیون اصل 90 مجلس شواری اسلامی بر تقویت جایگاه شورای عالی نقشه برداری کشور و لزوم بررسی اقدامات ملی دستگاه های اجرایی کشور در حوزه مهندسی نقشه برداری در کمیسیون معین

صبح امروز با ریاست علی جاویدانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور و رئیس کمیسیون معین و نیز نمایندگان دستگاه های اجرائی عضو و نمایندگان کمیسیون اصل 90 مجلس شواری اسلامی, شصت و ششمین نشست کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری کشور در سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد.
plusresetminus
اقدامات گروه کاری تدوین ضوابط فتوگرامتری با پهپاد و نتایج گروه کاری تخصصی GNSS  موضوعاتی بودن  که در این جلسه طرح گردیدند. در بخش دیگری از این نشست  گزارش نماینده نهادهای صنفی جامعه نقشه برداران ایران در خصوص ساماندهی نظام های صنفی  و چالش های موجود از سوی اعضای کمیسیون مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. همچنین چهارچوب تعاملات بین المللی حوزه مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک از محورهای دیگر این نشست بود.
همچنین در این جلسه مقرر شد طرح های ملی تمام دستگاه های اجرایی در حوزه نقشه و اطلاعات مکانی در شورای عالی نقشه برداری کشور مطرح شود که بر این اساس مقرر شد در جلسات آتی کمیسیون معین, دستگاه های اجرایی نسبت به طرح اقدامات ملی خود در حوزه نقشه برداری اقدام و گزارش های لازم را به این کمیسیون ارائه نمایند تا چالش های پیش روی این طرح ها توسط اعضای کمیسیون معیین بررسی شود.

خاطر نشان می شود در راستای مکاتبات و تعاملاتی که اخیراَ از سوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با شورای عالی نقشه برداری کشور و سازمان نقشه برداری کشور مبنی بر تقویت جایگاه این شورا صورت گرفته, ‎‏‎‏‎‏‏دو نماینده از کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نیز در شصت و ششمین جلسه کمیسیون معین حضور داشتند. به این ترتیب شورای عالی نقشه برداری کشور بعنوان سیاستگذار, تنها مرجع راهبر در حوزه مهندسی نقشه برداری کشور است.

 
https://www.ncc.gov.ir/vdcf.cdtiw6dtvgiaw.html
ncc.gov.ir/vdcf.cdtiw6dtvgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1