Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱
کد مطلب : ۵۶۳۶
در نشست فنی دانشگاه تهران با سازمان نقشه برداری کشور تأکید شد:

تقویت همکاری سازمان نقشه برداری کشور و دانشگاه تهران گامی در توسعه ملی سواحل مکران/تحقیقات مشترک فنی دانشگاه تهران و سازمان نقشه برداری کشور در حوزه اطلاعات مکانی و هشدار سونامی به هیئت دولت می رود

در نشست فنی دانشگاه تهران با سازمان نقشه برداری کشور بر لزوم تقویت همکاری های مشترک در راستای تحقق اهداف ملی توسعه سواحل مکران تأکید شد.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، صبح امروز 2 شهریورماه سال جاری نشست مشترک فنی با حضور دکتر علی جاویدانه رئیس ، معاونین و مدیران سازمان نقشه برداری کشور و دکتر محمودرضا دلاور ؛ استاد دانشکده مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی دانشگاه تهران برگزار شد.
در آغاز این نشست از سوی دکتر دلاور گزارشی از تحقیقات علمی که از سوی دانشگاه تهران بر هشدار سونامی در کشور صورت گرفته است، ارائه شد.
جاویدانه دراین نشست ضمن تقدیر از مطالعات علمی صورت گرفته از سوی دانشگاه تهران در حوزه هشدار سونامی، بر تقویت همکاری علمی دانشگاه تهران و سازمان نقشه برداری کشور در حوزه اطلاعات مکانی بالاخص هشدار سونامی تأکید نمود و خاطر نشان کرد:«باتوجه به اینکه توسعه سواحل مکران یکی ازاولویت های کاری هیئت دولت است و همچنین با در نظر گرفتن مأموریت ذاتی این سازمان در حوزه تولید نقشه و اطلاعات مکانی و ظرفیت موجود، بستر لازم برای گام های مهم ملی در حوزه هشدارسونامی و توسعه مناطق مهم اقتصادی مثل مکران فراهم می باشد.»
 وی درایباره افزود:«مرکز آینده پژوهی سازمان برنامه و بودجه کشور اقدامات تحقیقاتی اولیه برای منطقه مکران را در دست انجام دارد که از سوی سازمان برنامه و بودجه نیز به جد مورد حمایت ، پیگیری و بررسی قرار دارد. نتایج تحقیقات و همکاری های فنی مشترک سازمان نقشه برداری کشور و دانشکده مهندسی نقشه برداری دانشگاه تهران در این زمینه دستاوردهای ملی و بین المللی بزرگی برای کشور خواهد داشت.»
 NSDI، SDI، پنجره واحد مدیریت زمین و مدیریت بحران از دیگر مواردی بود که از سوی سازمان نقشه برداری کشور برای گام های بعدی همکاری های تخصصی دانشگاه تهران و این سازمان مطرح شد.
  دکتر دلاور نیز ضمن استقبال از زمینه های همکاری مشترک با سازمان نقشه برداری کشور؛ از راه اندازی آزمایشگاه زمین در دانشگاه تهران خبر داد و از سازمان نقشه برداری کشور دعوت نمود تا ازاین موقعیت برای هم افزایی بیشترو بررسی های علمی و فنی در زمینه مدیریت پنجره واحد زمین و پایش فرونشست همگام با صاحب نظران دانشگاهی بهره برداری نماید.
شایان ذکر است در این جلسه ضمن تأکید بر اهمیت اطلاعات مکانی در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های کلان ملی، طرفین خواستار استمرار تعاملات تخصصی شدند و چنین نشست هایی را باب همکاری های علمی بیشتر برشمردند.
https://www.ncc.gov.ir/vdcb.fbsurhb00iupr.html
ncc.gov.ir/vdcb.fbsurhb00iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1