Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب : ۵۶۷۲
در شصت و هشتمین کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری مقرر شد:

دستگاه های مشمول ماده (۹) قانون حدنگار کشور اقدامات خود را با هدف ایجاد هماهنگی بیشتر و رفع موانع موجود، در کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری گزارش می دهند

در شصت و هشتمین کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری مقرر شد دستگاه های مشمول ماده ۹ قانون حدنگار کشور اقدامات خود را در خصوص طرح جامع کاداستر در کمیسیون معین گزارش دهند.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، صبح روز چهارشنبه 16 شهریورماه سال جاری شصت و هشتمین نشست کمیسیون معین شورای عالی نقشه‌برداری با ریاست علی جاویدانه دبیر شورا و رئیس کمیسیون نمایندگان وزارت خانه و دستگاه‌های اجرایی عضو و همچنین نماینده کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد.

با توجه به ورود شورای عالی نقشه‌برداری به موضوع کاداستر در کشور، نماینده سازمان امور اراضی  طی گزارش مفصلی، اقدامات صورت گرفته در خصوص کاداستر اراضی کشاورزی را ارائه نمود که از سوی اعضای حاضر مورد بحث و تبادل نظر کردند.
در پایان با اجماع اعضا مقرر شد تمامی دستگاه‌های مشمول ماده (9) قانون جامع حدنگار که از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک معرفی می‌شوند، گزارش اقدامات خود را برای ایجاد هماهنگی بیشتر و رفع موانع موجود، به کمیسیون معین ارائه دهند.

شایان ذکر است جاویدانه با تأکید بر طرح تهیه و تأمین نقشه‌های شهری در مقیاس 1:2000 از روند بررسی‌های صورت گرفته در جهت شناسایی شهرهای فاقد نقشه 1:2000 خبر داد و از دستگاه‌های عضو خواست تا در راستای تکمیل لیست این نقشه ها در سراسر شهرهای کشور و همچنین  پرهیز از هرگونه موازی کاری در جهت هم افزایی و تقویت تعاملات بین دستگاهی، همکاری لازم را با این طرح داشته باشند.

وی در اینباره افزود:«ازآنجایی که عمده دستگاه‌های دارای تولیدکننده یا بهره بردار نقشه و اطلاعات مکانی عضو شورای عالی نقشه برداری هستند؛ بنابراین در تکمیل نقشه‌های شهری 1:2000 از این ظرفیت بهره‌برداری شود.»

خاطر نشان می‌شود در بخش دیگری از این نشست مهندس ابوطالبی مدیر کل نقشه برداری هوایی و فضایی گزارش فنی از این طرح را ارائه نمود.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdcb.zbsurhb05iupr.html
ncc.gov.ir/vdcb.zbsurhb05iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1