Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب : ۵۶۸۳
سازمان نقشه برداری کشور اعلام کرد:

برگزاری نشست تخصصی سراسری اطلس و ژئوپورتال سرمایه گذاری در راستای آغاز ارائه خدمات زیر ساخت های اطلاعات مکانی ملی و استانی به پنجره واحد سرمایه گذاری

در روز دوشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ وبینار سراسری در محل سازمان سرمایه گذاری تحت عنوان "نشست تخصصی سراسری اطلس و ژئوپورتال سرمایه گذاری" با حضور سازمان نقشه برداری کشور، استانداری‌ها، ادارات کل امور اقتصادی و دارائی، سازمان های مدیریت و برنامه ریزی و سایر دستگاه‌های ذیربط استان‌ها برگزار گردید.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به نقل از مدیریت سامانه‌های ملی و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در روز دوشنبه تاریخ  1401/06/28 وبینار سراسری در محل سازمان سرمایه گذاری تحت عنوان "نشست تخصصی سراسری اطلس و ژئوپورتال سرمایه گذاری" با حضور سازمان نقشه برداری کشور، استانداری‌ها، ادارات کل امور اقتصادی و دارائی، سازمان های مدیریت و برنامه ریزی و سایر دستگاه‌های ذیربط استان‌ها برگزار گردید.
ابتدا پس ازخوش‌آمدگویی،توسط آقای دکتر کوده‌یی و اعلام موضوعات محتوایی و اهداف مورد انتظار از اطلس سرمایه‌گذاری، دکتر مدد توضیحاتی در رابطه با سه محور اصلی زیر ساخت اطلاعات مکانی، شامل استاندارد، سامانه و ارتباط امن ارائه نمود.
طراحی و پیاده سازی پایگاه‌های اطلاعات مکانی متمرکز مغایر با استانداردها و ضوابط SDI بوده وضروری است همواره اطلاعات مکانی نزد متولیان تولید داده قرار داشته و سرویس‌های مکانی مربوطه به کاربران خدمات ارائه نمایند. سامانه‌های مورد استفاده در راستای توسعه نرم افزار زیرساخت های اطلاعات مکانی کشور ضروری است به صورت متن باز و در چارچوب استانداردهای مربوطه بوده و قابلیت تعامل با سایر سامانه‌‌های استاندارد مشابه داشته باشد. لازم است تعاملات سرویس های مکانی در شبکه SDI های ملی و استانی از امنیت اطلاعات قابل اطمینان برخوردار باشند. برای این منظور یا از شبکه های ارتباطی خصوصی و ایزوله استفاده شود ویا چنانچه در بستر اینترنت قرار می‌گیرند کلیه مجوزهای الزامی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری را اخذ نمایند.
پس از عبور از این سه محوراصلی، لازم است هماهنگی صورت گیرد که از اقدامات دوباره کاری و موازی کاری پرهیز شود. به عنوان مثال بخش مهمی از استعلامات پنجره واحد سرمایه گذاری از طریق سرویس‌های پنجره واحد مدیریت زمین قابل احصاء می‌ باشند که باید امکان استفاده از آنها در ادارات کل سرمایه گذاری وجود داشته باشند.
 در ادامه مبحث جایگاه‌های فنی اطلس سرمایه‌ گذاری و ژئوپورتال طرح گردید وتشریح شد که اطلس های سرمایه گذاری باید بتوانند، اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق سرویس های مکانی که SDI استانی در اختیار ایشان قرار می‌دهند، تامین نمایند و همچنین بتوانند امکانات جستجوی خود را از طریق زیرپورتال مکانی سرمایه گذاری دریافت نمایند. سپس با استفاده از این منابع پایه‌ای، تحلیل ها و خدمات مختلف را در اختیار کاربران خود قرار دهند. در این رابطه سازمان نقشه برداری کشور نیز همکاری‌های فنی لازم را بعمل خواهد آورد.
در انتها مطرح گردید که پس از اخذ تائیدیه‌های اسناد مدیریت مخاطرات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان، که امید است به زودی محقق گردد. کلیه استانها اقدام به انتشار سرویس‌های تعداد 50 لایه از طریق SDI استانی نموده و در اختیار ادارات کل سرمایه گذاری استان و ژئوپورتال ملّی قرار بدهند. همچنین اقدام شود که سامانه های اطلس سرمایه گذاری قابلیت استفاده از سرویس‌های SDI را داشته باشند و در صورت امکان سعی شود یک پورتال اطلس سرمایه گذاری واحد در کشور قابل استفاده گردد.
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.j0k2yt09sa26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.j0k2yt09sa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1