plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب : ۱۹۴۴

رنجبر: با تشکیل مدیریت نقشه و اطلاعات مکانی در تمام استان‌ها، برنامه‌ریزی‌‌‌‌‎ها بهبود می‌‌‌‎یابد

رضا رنجبر مدیرکل پیشین نقشه‎برداری منطقه جنوب و جنوب شرق سازمان نقشه‌برداری کشور گفت: «الحاق مناطق نقشه‌‌‌‌برداری پنج‎‌‌‌گانه سازمان نقشه‌‌‌‎برداری کشور به سازمان مدیریت و برنامه‌‌‌ریزی استان‌ها، تعامل و همکاری بسیار نزدیک می‌طلبد».
رنجبر: با تشکیل مدیریت نقشه و اطلاعات مکانی در تمام استان‌ها، برنامه‌ریزی‌‌‌‌‎ها بهبود می‌‌‌‎یابد
plusresetminus
وی در گفت‌وگو  با روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور گفت: «ماهیت این تغییر بسیار منطقی و اصولی است. چرا که جای گرفتن مدیریت نقشه و داده‌مکانی در بطن سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها، منجر به تقویت اطلاعات مکانی و بهبود برنامه‌ریزی در استان‌ها خواهد شد».

مدیرکل پیشین نقشه‎برداری منطقه جنوب و جنوب شرق سازمان نقشه‌‌‌‌برداری کشور میزان موفقیت و آینده‌نگری این ادغام را بسته به تعامل و ارتباط سازمان نقشه‌‌برداری کشور با سازمان برنامه‌وبودجه کشور دانست و گفت: «شفافیت این تعاملات باعث می‌شود تا استان‌ها وظایف خود را با کیفیت مطلوب‌تری به انجام برسانند و جایگاه سازمان نقشه‌برداری کشور نیز ارتقاء پیدا کند».

رنجبر، برنامه‌ریزی جدید در چارت سازمانی استان‌ها را یک تصمیم منطقی از سوی مسئولین بالاخص رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور برشمرد و خواستار ابلاغ دستورالعمل‌ها و شرح وظایف جدید نقشه‌برداری به سازمان برنامه استان‌‌ها شد.

وی در ادامه این گفتگو خاطرنشان کرد: «دستورالعمل‌های گروه نقشه و اطلاعات مکانی در هر استانی باید با توجه به توانمندی، ظرفیت و نیازهای آن استان تنظیم و تدوین شود چرا که شرح وظایف استان‌ها در برنامه‌ریزی‌های ملی متفاوت است.»

رنجبر در پایان تأکید کرد: «روند این تغییر باید گام به گام و با برنامه پیش رود تا تأثیرگذار و مثمرثمر باشد. اگر پیگیری و استمرار در روند و پیشرفت این ادغام وجود نداشته باشد؛ ممکن است دستیابی به اهداف در نظر گرفته شده به درستی محقق نشود. چرا که هدف از این برنامه‌ریزی جدید ارتقای جایگاه نقشه‌برداری و به کار گیری صحیح اطلاعات مکانی در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی‌های کشور است».
تنظیم کننده : مریم صادقی
https://www.ncc.gov.ir/vdcj.xevfuqehxsfzu.html
ncc.gov.ir/vdcj.xevfuqehxsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی